PARTNER PORTALU

Kwartet Polanki. Mieszkania dla ludzi z charakterem

Realizowany przez K&L Kwartet Polanki powstaje w Gdańsku Oliwie. Inwestycja składa się z czterech kameralnych budynków, w tym dwóch rewitalizowanych. Znajdą się w nich mieszkania od dwupokojowych do pięciopokojowych.

Autor: HouseMarket.pl 05 kwietnia 2017 09:00

Kwartet Polanki to ponadczasowe i unikalne połączenie historycznej architektury z nowoczesnością. Na uwagę zasługują dwa wyjątkowe budynki posadowione na unikalnej działce, osłonięte od drogi bujną zielenią, placem zabaw dla dzieci i częścią przewidzianą do wypoczynku. Znajdują się bezpośrednio przy ul. Polanki.

Deweloper – K&L zdecydował się je zrewitalizować, zachowując charakterystyczne elementy architektury starej Oliwy. Dwa pozostałe obiekty – A i B to nowe budynki przy ul. Macierzy Szkolnej, których proste bryły nawiązujące do stylu skandynawskiego idealnie się komponują z historyczną zabudową.

W Kwartecie Polanki zaprojektowano mieszkania o powierzchni od ok. 32 mkw. do około 139 mkw. Lokale wyposażono w balkony lub – w przypadku tych na parterze –ogródki, niektóre nawet o powierzchni 291 mkw. Jak tłumaczy deweloper, dobrze się nich będą czuć osoby z charakterem, które chcą mieszkać w unikalnym miejscu.

Wyjątkowość tej lokalizacji to nie tylko historyczne uwarunkowania,  ale także rozpoznawalność nazwy ulicy. Po lewej stronie, na wysokości szpitala dla dzieci i nienazwanej, obsadzonej na krótkim odcinku topolami, a dalej starymi wierzbami alei biegnącej w głąb lasu, znajduje się rezydencja byłego prezydenta Lecha Wałęsy. Dalej po tej samej stronie, między ulicami Macierzy Szkolnej i Tadeusza Czarnowskiego, znajdują się domy studenckie oraz hotel asystencki należące do Uniwersytetu Gdańskiego.

Przyszli mieszkańcy będą mieć dobre połączenia komunikacyjne z resztą Trójmiasta. Dodatkową zaletą jest bliskość centrów biznesowych: Olivia Business Centre czy Alchemii.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych