PARTNER PORTALU

La Playa Palace i La Playa Apartments: Luksus w klimacie sopockiego kurortu

Arkony Sopot wybrał spółkę Dekpol na generalnego wykonawcę przebudowy przedwojennej willi La Playa Palace w Sopocie. Spółka wybuduje też pensjonat La Playa Apartments.

Autor: HouseMarket.pl 14 lipca 2016 12:58

Inwestycja zlokalizowana jest między ulicami Wosia Budzysza i Powstańców Warszawy w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Północnego i plaży.

– Cieszymy się, że kolejna firma wybrała Dekpol jako generalnego wykonawcę swojej inwestycji. Szczególnie cieszy nas, że portfolio spółki uzupełni się o już o siódmy obiekt hotelowy, w którego budowę jesteśmy zaangażowani w ostatnim czasie. Podpisana umowa to również kolejne potwierdzenie coraz mocniejszej pozycji generalnego wykonawstwa w strukturze udziałów spółki – powiedział Mariusz Tuchlin, prezes zarządu spółki Dekpol.

La Playa Palace

W części południowej od strony ul. Wosia Budzysza 4 przewidziano przebudowę istniejącego budynku mieszkalnego i jego rozbudowę w kierunku wschodnim o nowe skrzydło wraz z łącznikiem. Realizacja projektu wiąże się z remontem i rekonstrukcją elementów zabytkowego obiektu o charakterze pałacowo-parkowym.

Przewidziano między innymi odtworzenie pierwotnego głównego wejścia do pałacyku, konserwację i rekonstrukcję dekoracji malarskich i sztukatorskich przedsionka, przywrócenie pierwotnego wyglądu dachu z pokryciem z naturalnej dachówki z łupka. Łączna powierzchnia La Playa Palace wraz z garażem po przebudowie wyniesie blisko 2 tys. mkw. Rozbudowana willa pomieści trzy apartamenty o łącznej powierzchni ponad 1300 mkw.

Kontrakt podpisany przez Dekpol obejmuje również całokształt prac związanych z zagospodarowaniem terenu, decydujących o niepowtarzalności tego miejsca, w tym wykonanie małej architektury, konserwację i rekonstrukcję zabytkowego ogrodzenia, a także aranżację zieleni. Koncepcję ogrodu opracował architekt krajobrazu Jarosław Potocki.

- Zainspirowany charakterem neogotyckiego Pałacyku panny Teltmer rozbudowanego o współczesną formę architektoniczną, która dzięki antyornamentalnej fasadzie wydobywa detale starego budynku, mogłem stworzyć spajający całość obiektu zespół ogrodowy utrzymany w nurcie romantycznym. Żywopłoty, szpalery drzew oraz altana dają efekt kameralności i tajemniczości otoczenia budynków – opowiada Jarosław Potocki, architekt krajobrazu.

 Z szacunkiem dla historii

La Playa Palace od piaszczystej plaży dzieli zaledwie 300 metrów odległości. Pałacyk od początku zwracał uwagę bogactwem detali. Z czasem jednak jego naturalny układ został zmieniony. Neobarokowa elewacja i wyróżniające się wieżyczki – kiedyś realizowały założenia francuskiej mody, dziś, choć nieco zaniedbane, wciąż zachwycają.

W Pałacyku panny Teltmer, pierwszej właścicielki wyjątkowej willi w Dolnym Sopocie, zachowały się fragmenty malowideł oraz oryginalnej posadzki. Dzięki temu można w tym miejscu niemal dotknąć historii z początku XX wieku. Dlatego kompozycja projektu La Playa Palace powstała z myślą o istniejącej formie architektury Sopotu i kierunkach przestrzennych wyznaczonych przez sąsiednie budynki.

 La Playa Apartments

W części północnej od strony ul. Powstańców Warszawy 69 A i B powstanie pensjonat. Obiekt w zamierzeniu twórców połączy cechy luksusowego apartamentowca z ekskluzywnym, butikowym hotelem, harmonijnie wpisując się w nadmorski klimat sopockiego kurortu.

Dekpol wybuduje budynek, który składać się będzie z czterech kondygnacji nadziemnych i jednej podziemnej z miejscami postojowymi dla samochodów. Pensjonat pomieści 27 apartamentów dla gości o łącznej powierzchni ponad 1 tys. mkw. oraz romantyczny ogród o powierzchni ponad 820 mkw.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych