PARTNER PORTALU

Lace Apartments: Apartamenty w śródziemnomorskich barwach

Lace Apartaments powstały w mieście Nova Gorica na granicy Słowenii i Włoch. Wyróżnia je fantazyjna fasada. Szachownica kolorowych płyt aluminiowych tworzy konstrukcję przypominającą misternie wykonaną koronkę.

Autor: HouseMarket.pl 18 lipca 2016 10:04

Zaprojektowany przez architektów słoweńskiej pracowni OFIS apartamentowiec powstał w mieście Nova Gorica na granicy Słowenii i Włoch.

Kolory sennego miasteczka

 Budynek wznosi się 92 metry nad poziom morza. Region ten słynie ze specyficznego klimatu – upałów w lecie i silnych wiatrów zimą.

Pięciokondygnacyjny budynek mieści 70 apartamentów, dwukondygnacyjny parking podziemny i część usługową na parterze.

Wybrane przez architektów kolory elewacji nawiązują do charakterystycznych dla miejscowego krajobrazu barw: wina, ziemi i dachów okolicznych domów. Dzięki temu apartamentowiec, nie tracąc oryginalnego wyglądu, wtopił się w pejzaż sennego miasteczka.

Balkony, tarasy, loggie

 Jak tłumaczą architekci śródziemnomorski klimat narzucił pewne rozwiązania architektoniczne, głównie jeśli chodzi o zacienione przestrzenie zewnętrzne. Klientom zależało na atrakcyjnych miejscach odpoczynku na świeżym powietrzu.

Stąd architekturę budynku podporządkowano pod różne rodzaje balkonów, tarasów i loggi należących do każdego apartamentu. Dlatego bryła budynku została wzbogacona licznymi wykuszami. Nie tylko dynamizują prostopadłościan apartamentowca, ale też dają dodatkową przestrzeń dla jego lokatorów.

Architekci, wzorem lokalnych rozwiązań, zdecydowali o tym, że balkony i tarasy muszą być otwarte na krajobraz za oknem, ale jednocześnie zabudowane pergolą lub szklaną balustradą z uwagi na nagłe zmiany pogody.

Stanowią dzięki temu naturalny bufor między światem zewnętrznym z kapryśną pogodą a salonem czy sypialnią.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych