PARTNER PORTALU

Layetana pozyskała Aventicum jako inwestora projektów mieszkaniowych

Layetana Developments Polska nawiązała współpracę z funduszem Aventicum. Wspólne plany obejmują m.in. prace nad kolejnymi etapami flagowych osiedli oraz nowymi inwestycjami dewelopera.

Autor: HouseMarket.pl 24 czerwca 2015 11:28

Inwestycja spółki Aventicum pozwoli na kontynuacje prac nad projektami Mozaika Mokotów i sPlace-smart living na Żoliborzu, a tym samym pozwoli spółce Layetana, deweloperowi działającemu na polskim rynku od 2006 r. (a w Hiszpanii od 1964 r.), wzmocnić swoją pozycję na warszawskim rynku mieszkaniowym.

– Poszukiwaliśmy doświadczonego partnera o dobrej intuicji i silnej pozycji finansowej, z którego pomocą moglibyśmy ukończyć nasze dwa flagowe projekty w Warszawie. Zależało nam na kimś, kto mógłby także zaangażować się w ewentualne nowe inwestycje – mówi Justyna Kałuża z Layetana Developments Polska.

Firma prowadzi obecnie prace nad trzecim etapem budowy osiedla Mozaika Mokotów, które zgodnie z planem mają się zakończyć do końca tego roku. W ramach projektu powstaną jedno- i dwupokojowe mieszkania, a także szereg większych apartamentów. Ceny lokali w inwestycji zaczynają się od 6790 zł brutto za metr kwadratowy, a ich powierzchnia waha się od 37 do 150 mkw.

 

Osiedle sPlace-smart living znajduje się w sercu nowego Żoliborza. Pierwszy budynek został oddany do użytku kilka miesięcy temu. Większość mieszkań z pierwszego etapu, zaprojektowanych przez znaną pracownię architektoniczną Mąka.Sojka.Architekci, została już sprzedana, a obecna oferta obejmuje kilka ekskluzywnych apartamentów o powierzchni od 83 to 170 mkw.

– W ostatnich latach rynek mieszkaniowy w Polsce dojrzał i ustabilizował się. Aktualnie obserwujemy jednak na nim ponowne ożywienie, szczególnie w większych miastach, takich jak Warszawa, Wrocław czy Trójmiasto – mówi Justyna Kałuża z Layetana. W tych ośrodkach widoczny jest stały wzrost gospodarczy, przez co są one atrakcyjne dla młodych ludzi odnoszących sukcesy zawodowe i poszukujących nowych lub większych mieszkań, by podnieść swój standard życia.

W najbliższej przyszłości Layetana będzie poszukiwać działek pod nowe inwestycje mieszkaniowe i komercyjne w Polsce - początkowo w Warszawie, aby uzupełnić swoje portfolio obejmujące też kolejne etapy realizacji projektów Mozaika i sPlace-smart living.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych