PARTNER PORTALU

Łódź planuje budowę mieszkań komunalnych

W Łodzi brakuje mieszkań komunalnych i socjalnych, które potrzebne są do realizowania sprawnej polityki mieszkaniowej miasta, dlatego planowane są kolejne inwestycje.

Autor: HouseMarket.pl 05 lutego 2016 15:44

Pierwszą z nich jest przebudowa budynku przy ul. Łęczyckiej 70b. W starej części budynku powstanie 58 mieszkań komunalnych - jednopokojowych o powierzchni około 19 mkw. oraz dwupokojowych o powierzchni 30 mkw. Każde z nich będzie posiadało aneks kuchenny i łazienkę. W dobudowanej części powstanie około 15 lokali - każde trzyizbowe. Miasto chce, by swoje miejsce znalazły tu m.in. emerytki, które dziś zajmują duże lokale w centrum miasta i nie są w stanie ich utrzymać oraz samotne matki z dziećmi.

Jak informuje łódzki magistrat, koszt inwestycji szacowany jest na prawie 4,5 mln zł. Miasto będzie się jednak starać o dofinansowanie budowy mieszkań z BGK. Urzędnicy liczą na 40 proc. dofinansowania. W takiej sytuacji wkład miasta wyniósłby ok. 2,6 mln zł. Administracja Zasobów Komunalnych Łódź Widzew przygotowuje przetarg na wybór dokumentacji technicznej inwestycji. Planuje się, by pierwsi najemcy wprowadzili się w 2018 r.

Ul. Rogozińskiego 15

Kolejną inwestycją ma być adaptacja budynku po bursie przy ul. Rogozińskiego 15. Powstanie w nim 101 niewielkich, łatwych w utrzymaniu lokali socjalnych: 70 jednopokojowych oraz 31 dwupokojowych. Każdy z aneksem kuchennym i łazienką. Dwanaście z nich będzie dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Przebudowa ma kosztować 6,6 mln zł. BGK poinformował miasto, że przyznane będzie dofinansowanie (2,6 mln zł). Gotowa jest już dokumentacja adaptacji budynku, a AZK Łódź Górna przygotowuje przetarg na wybór wykonawcy. Prace mają ruszyć w ciągu 2-3 miesięcy, a inwestycja ma być gotowa w grudniu 2016 r. Pierwsi najemcy wprowadzą się na początku 2017 r.

Ul. Objazdowa

Miasto zamierza także przebudować budynek po byłym hotelu pracowniczym przy ul. Objazdowej 17. Powstanie w nim 57 tzw. pomieszczeń tymczasowych - od 12 do 20 mkw. ze wspólnymi kuchniami i łazienkami. Na każdej kondygnacji będzie łazienka dla kobiet i - druga - dla mężczyzn oraz dwie kuchnie.

W 2015 r. została wykonana dokumentacja przebudowy. W tym tygodniu AZK Łódź Polesie ogłosiło przetarg na wykonawcę prac. Inwestycja ma być zakończona w sierpniu/wrześniu 2016 r. Pierwsi lokatorzy zakwaterowani zostaną pod koniec roku. Prace mają kosztować 2,6 mln zł.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych