PARTNER PORTALU

Łódź przebuduje biurowiec na mieszkania

Łódź przejęła budynek biurowca Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przy ul. Łęczyckiej 70. Po jego remoncie, w drugiej połowie przyszłego roku, oddane zostaną do użytku 52 mieszkania komunalne.

Autor: HouseMarket.pl/UMŁ 10 lipca 2017 15:58

W ramach współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego miasto pozyska 2 mln zł. Udział własny to kolejne 4 mln zł. Kwota 6 mln zł pozwoli na gruntowny remont byłego biurowca. Powstanie w nim 36 mieszkań. Kolejne 16 mieścić się będą w dobudowanym skrzydle.

Projekt przewiduje budowę mieszkań o zróżnicowanej powierzchni od 40 do 53 mkw. Większość będą to mieszkania 2-pokojowe oraz kilka 1-pokojowych z aneksem kuchennym. Inwestycja rozpocznie się we wrześniu - podaje łódzki magistrat.

- Łódź łaknie mieszkań. Rewitalizacja zmienia jakość tych, które już są, ale wymagają remontów i modernizacji. Niezależnie od programu rewitalizacji, potrzebne są kolejne nowe mieszkania. Zależy nam, by w mieście ich przybywało i żeby ich standard spełniał oczekiwania mieszkańców - mówi prezydent Hanna Zdanowska. - Wciąż szukamy nowych rozwiązań, które polepszą jakość życia mieszkańców. Mieszkania przy ul. Łęczyckiej, to jedno z takich rozwiązań. Jednocześnie redukujemy z przestrzeni miejskiej budynki, które już nie nadają się do zamieszkania i nie stanowią dziedzictwa wymagającego ochrony.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych