PARTNER PORTALU

Lokum Deweloper chwali się sprzedażą lokali

Grupa Lokum Deweloper wypracowała w pierwszym kwartale 2016 r. 36,3 mln zł przychodów (wobec 13,4 mln zł rok wcześniej) i 7,7 mln zł zysku netto (wobec 3,2 mln zł w I kw. 2015 r.).

Autor: HouseMarket.pl 11 maja 2016 10:02

Przez pierwsze trzy miesiące br. grupa sprzedała 172 lokale (vs 120 rok wcześniej), a w wyniku rozpoznała 96 szt. Po wynikach za pierwszy kwartał zarząd spółki podtrzymuje prognozy na 2016 r.

Grupa rozbudowuje bank ziemi: od początku roku do chwili obecnej kupiła dwie nieruchomości (we Wrocławiu oraz w Krakowie) i zakontraktowała dwie kolejne we Wrocławiu pod realizację nowych projektów mieszkaniowych.

W pierwszym kwartale 2016 r. grupa Lokum Deweloper rozpoznała w wyniku 96 lokali. W ręce nabywców przeszły mieszkania z inwestycji Lokum da Vinci (78 lokali) oraz Lokum Viva (18 lokali). Kwartał ten był rekordowy pod względem sprzedaży mieszkań – grupa uzyskała rok do roku 43 proc. wzrostu sprzedając łącznie 172 mieszkania.

- To był dla nas bardzo dobry kwartał. Zwiększyliśmy zarówno liczbę mieszkań przekazanych nabywcom, co przełożyło się na wyniki finansowe bieżącego okresu, jak i sprzedaż lokali, co będzie miało pozytywny wpływ na wyniki w okresach kolejnych. Pod tym względem miniony kwartał był dla nas rekordowy – komentuje Bartosz Kuźniar, prezes zarządu Lokum Deweloper.

- Zgodnie z naszą strategią, która zakłada zwiększenie skali działalności, skoncentrowaliśmy się na rozbudowie banku ziemi. Od początku roku do chwili obecnej kupiliśmy i zakontraktowaliśmy trzy działki we Wrocławiu o łącznej powierzchni 6,8 ha i działkę w Krakowie o powierzchni 3,1 ha. Planujemy wybudować na nich w najbliższych latach niemal 1,9 tys. nowych lokali – dodaje prezes.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych