PARTNER PORTALU

Lokum Deweloper podbija rynek krakowski

Lokum Deweloper planuje wybudować w Krakowie 1500 mieszkań. Spółka kupiła grunt przy ul. Kobierzyńskiej i finalizuje zakup działki przy ul. Sławka. Budowę pierwszych mieszkań rozpocznie w trzecim kwartale tego roku.   

Autor: HouseMarket.pl 16 marca 2016 13:23

- We Wrocławiu osiągnęliśmy już wysoki poziom rozwoju. Teraz pracujemy nad wejściem na rynek krakowski, a w dalszej kolejności warszawski. W tych miastach są klienci, którzy – tak jak my - stawiają na wysoki standard i dobre lokalizacje  - tłumaczy prezes zarządu Lokum Deweloper Bartosz Kuźniar.

Firma kupiła 3,1 ha w Krakowie przy ul. Kobierzyńskiej za 33,2 mln zł. Grunt pozwoli na wybudowanie 568 mieszkań.

– Jesteśmy już na etapie bardzo dokładnej koncepcji. Wkrótce będziemy występować o pozwolenie na budowę – informuje prezes Kuźniar.

Drugą nową krakowską nieruchomością Lokum jest grunt o powierzchni 4,5 hektara przy ul Sławka. Ma pozwolić na wybudowanie 950 lokali. Jego cena wynosi 41,8 mln zł.

– Zakontraktowaliśmy go, czyli podpisaliśmy umowę przedwstępną. Mimo, że jeszcze nie przeprowadziliśmy przeniesienia własności, pracujemy już nad projektem. Trudno jednak powiedzieć, kiedy inwestycja ruszy, czy to będzie w tym roku, czy w przyszłym  – przyznaje prezes Bartosz Kuźniar.

Budowa pierwszych mieszkań przy ul. Kobierzyńskiej ma się rozpocząć w trzecim i czwartym kwartale  2016 r. W pierwszym etapie powstanie 112 lokali, a w drugim – 133. Lokale trafią do oferty w trzecim kwartale 2016 r.  Realizacja trzeciego etapu obejmującego 144 mieszkania i czwartego (179 mieszkań) rozpocznie się kolejno - w drugim i trzecim kwartale 2017 r.   

- Rynek krakowski jest znany z tego, że mieszkańcy inwestują więcej w nieruchomości niż średnia krajowa, która wynosi 11 proc. Tymczasem w Krakowie jest to około 16 proc. Dlatego mamy przekonanie, że nasze osiedle będzie miało pozytywny odzew – tłumaczy Eryk Nalberczyński, dyrektor sprzedaży Lokum Deweloper .  

Inwestycja w Krakowie będzie się wyróżniać, podobnie jak wrocławskie realizacje dewelopera,  podwyższonym standardem części wspólnych osiedla.

– We Wrocławiu budujemy m.in. place zabaw, place edukacyjne czy strefy aktywności dla dorosłych. W Krakowie ukształtujemy zabudowę tak, aby wygospodarować sporo terenów zielonych. Ogrody będą stworzone przez projektantów. Planujemy m.in. posadzić drzewa, które są na tyle duże, że mogą rzucać cień. Dodatkowo zamierzamy wykorzystać lokalizację przyszłego osiedla, które graniczy ze ścieżką rowerową i rzeką. Będzie tam pas zieleni, na którym chcielibyśmy stworzyć infrastrukturę służącą rekreacji -  zapowiada dyr. Nalberczyński.

W inwestycji przy ul. Kobierzyńskiej przewidziano od pięciu do sześciu budynków o różnej wysokości - od trzech do siedmiu kondygnacji. Mieszkania będą miały metraże od 40 mkw. do czteropokojowych układów powyżej 80 mkw. Osiedle ma być monitorowane i całodobowo chronione. Przewidziano w nim garaże podziemne, parkingi i windy cichobieżne.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych