PARTNER PORTALU

Lokum Deweloper pozyskał finansowanie na realizację kolejnych etapów Lokum da Vinci

Lokum Deweloper podpisał umowę kredytową z PKO BP o wartości 63,2 mln zł na finansowanie budowy trzeciego i czwartego etapu osiedla Lokum da Vinci we Wrocławiu.

Autor: HouseMarket.pl 30 czerwca 2015 10:31

- Dobra kondycja  finansowa wypracowana w ostatnich latach przez Lokum Deweloper S.A. sprawia, że jesteśmy wiarygodnym i solidnym partnerem biznesowym dla banków. Poza kredytami bankowymi korzystamy również z obligacji i wypracowanych zysków, a w przyszłości będziemy również chcieli skorzystać ze środków z planowanej emisji akcji. Taka dywersyfikacja źródeł finansowania pozwala nam ze spokojem planować dalszy rozwój i realizować naszą strategię zwiększania skali działalności – mówi Bartosz Kuźniar, prezes zarządu Lokum Deweloper.

W trzecim etapie Lokum da Vinci, którego oddanie do użytku planowane jest na I kwartał 2016 r., powstaje 90 mieszkań. Czwarty i zarazem ostatni etap z 183 lokalami zostanie wprowadzony do sprzedaży z początkiem lipca br. Jego budowa już trwa i ma zakończyć się w czwartym kwartale 2016 r. Łącznie na osiedlu powstaną 684 nowoczesne mieszkania oraz powierzchnie użytkowe. 337 z nich zostało już oddanych do użytku. Inwestorem i generalnym wykonawcą jest Lokum Deweloper.

Lokum da Vinci to kompleks zlokalizowany w zachodniej części Wrocławia, pomiędzy ulicami Drzewieckiego i Bajana. Centralnym punktem osiedla jest plac z oddaną w czerwcu tego roku fontanną i pergolą wzorowaną na pergoli znajdującej się przy wrocławskiej Hali Stulecia. Tak zaaranżowany dziedziniec otoczony jest prestiżowym Pasażem da Vinci, w którym najemcy przygotowują do otwarcia punkty handlowo-usługowe (sklep spożywczy, piekarnia, bistro, lodziarnia, fitness dla kobiet, opieka medyczna i przedszkolna). Będzie to swoiste „miasto w mieście”, a ze względu na liczną zieleń i place zabaw Lokum da Vinci wdraża urbanistyczną ideę miasta-ogrodu.

Atutem inwestycji Lokum da Vinci jest również jej lokalizacja. Dogodna komunikacja miejska z szeregiem linii tramwajowych oraz autobusowych, a także niedaleki dojazd do obwodnicy Wrocławia czyni osiedle niezwykle praktycznym i wygodnym do życia.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych