PARTNER PORTALU

Lokum Deweloper wchodzi na nowe rynki

Grupa Lokum Deweloper zawarła umowę kupna działki o powierzchni ponad 3 ha w rejonie ul. Kobierzyńskiej w Krakowie, na której zamierza wybudować ok. 600 lokali. To pierwsza inwestycja firmy poza rynkiem Dolnego Śląska.

Autor: HouseMarket.pl 29 lutego 2016 08:39

- Zgodnie z przyjętą strategią dalej chcemy umacniać naszą pozycję na rynku wrocławskim i jednocześnie przenosić sprawdzony model biznesowy na nowe rynki. Pozwoli to nam na zdecydowane zwiększenie skali działalności, przy czym ważne jest dla nas utrzymanie ponadprzeciętnej dla sektora rentowności netto - mówi Bartosz Kuźniar, prezes zarządu Lokum Deweloper. - Dzisiejszy zakup działki w Krakowie to realizacja naszych zapowiedzi. Zakładamy, że budowa oraz wprowadzenie pierwszych mieszkań do oferty będzie możliwe już w drugiej połowie 2016 r. – dodaje prezes.

Na zakupionej działce Lokum Deweloper planuje budowę osiedla wielorodzinnego o podwyższonym standardzie. Na powierzchni ponad 3 ha powstać ma według wstępnej koncepcji ok. 600 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej ok. 31 tys. mkw. Wartość transakcji wynosi 33,2 mln zł.

- Chcemy, aby nasz projekt w Krakowie, podobnie jak to jest z realizacjami we Wrocławiu, wyróżniał się atrakcyjnym zagospodarowaniem części wspólnych, w szczególności jeśli chodzi o tereny rekreacyjne. Osiedle będzie położone nieopodal centrum i będzie charakteryzować się dobrymi połączeniami komunikacyjnymi, rozwiniętą infrastrukturą miejską, a także sąsiedztwem terenów zielonych – komentuje Bartosz Kuźniar.

Fundusze na zakup nieruchomości w Krakowie pochodzą z emisji obligacji serii B oraz ze środków własnych.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych