PARTNER PORTALU

Lubelski szpital zmieni się w apartamentowiec

Uniwersytet Medyczny sprzedał budynek, w którym przez kilkadziesiąt lat mieściło się Stomatologiczne Centrum Kliniczne. Za ponad 11 mln zł kupiła go deweloperska spółka Idea Invest. Firma najprawdopodobniej będzie chciała postawić w tym miejscu apartamentowiec.

Autor: gazeta.pl 03 sierpnia 2015 10:28

Chodzi o obiekt przy ul. Karmelickiej 7. Do użytku oddano go w 1976 r. Miała się w nim mieścić wojewódzka przychodnia specjalistyczna. W gmachu zaprojektowano kilkadziesiąt niewielkich pomieszczeń z przeznaczeniem na gabinety lekarskie. Jednak od lat działa tu Stomatologiczne Centrum Kliniczne, które kształci przyszłych dentystów - informuje Gazeta Wyborcza.

Zdaniem UM sprzedaż była konieczna z ekonomicznego punktu widzenia. Według wstępnych szacunków sama tylko termomodernizacja energochłonnego obiektu pochłonęłaby 2 mln zł, a koszty remontu generalnego sięgnęłyby 40 mln zł.

Do sfinalizowania transakcji brakuje jedynie podpisania aktu notarialnego. Nastąpi to po uzyskaniu zgody ministra skarbu państwa. To ma być jednak formalność.

Zgodnie z zapowiedziami rektora, UM już szykuje się do budowy Collegium Stomatologicum przy ul. Chodźki, gdzie zlokalizowanych jest większość obiektów uczelni. Do tego czasu stomatolodzy będą mogli się uczyć w dotychczasowej siedzibie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych