PARTNER PORTALU

Lublin bogatszy w apartamenty

Kamienica pod Siódemką będzie jedynym z niewielu współczesnych budynków mieszkalnych w centrum Lublina. Cena apartamentów w śródmiejskiej lokalizacji zaczyna się od 6,8 tys. zł/mkw.

Autor: HouseMarket.pl 27 maja 2015 09:31

W centralnej części Lublina zaczyna brakować niezagospodarowanych działek, nadających się pod inwestycje. Mieszkania w budynkach, które w tej chwili powstają na ostatnich wolnych terenach, mogą okazać się więc doskonałą lokatą kapitału. – W przyszłości nie będą miały konkurencji i powinny przyciągnąć klientów z zasobnym portfelem – przewidują eksperci.

Nowy projekt Idea Invest zajmuje jedne z ostatnich, niezabudowanych działek w centrum Lublina. Od ubiegłego roku trwają na nich prace budowlane.

– Przy ul. 3 Maja realizujemy  obecnie Kamienicę pod Siódemką. Będzie to komfortowy budynek mieszkalny przeznaczony dla osób, które cenią wysoką jakość i doskonałą lokalizację. Dzięki dopracowanemu projektowi, z powodzeniem wpisze się w stylistykę otaczających go, zabytkowych kamienic – mówi Bogusław Kociuba, prezes zarządu Idea Invest.

Kamienica pod Siódemką będzie jedynym współczesnym budynkiem mieszkalnym przy ul. 3 Maja. W dodatku powstaje w odległości zaledwie 150 metrów od Placu Litewskiego. Tak ekskluzywne położenie budynku wpływa na wartość zlokalizowanych tutaj mieszkań. Obecnie ich ceny mieszczą się w przedziale od 6,8 do 8 tys. zł/mkw. Chociaż nie są niskie, to zakup może być opłacalny. – Mieszkania i apartamenty w centrum miasta są dobrą inwestycją. Z pewnością, mieszkając w takim miejscu, oszczędzi się wiele czasu i pieniędzy na bieżące dojazdy, np. do pracy – mówi Marcin Rogowski z biura nieruchomości HomePlace w Lublinie. Korzyści mogą być zauważalne także w dłuższej perspektywie. – Moim zdaniem, takie mieszkania powinny po latach utrzymywać swoją wartość. Po pierwsze, z uwagi na to, że w centrum Lublina brakuje już miejsc pod podobne inwestycje. Powstające obecnie apartamenty nie będą więc miały konkurencji. Po drugie taka lokalizacja przyciąga osoby z zasobnym portfelem, dla których komfort jest ważniejszy niż cena  – ocenia Marcin Rogowski.

– Warto też wziąć pod uwagę, że w Kamienicy pod Siódemką, powstaną mieszkania i apartamenty o bardzo zróżnicowanych metrażach. Te o mniejszej powierzchni przyciągają nie tylko klientów poszukujących docelowego miejsca zamieszkania, ale także osoby, które przebywają w Lublinie tymczasowo, w celach biznesowych. To dodatkowo wpływa na inwestycyjny potencjał tej nieruchomości – dodaje Bogusław Kociuba.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych