PARTNER PORTALU

Lublin zainwestował w mieszkania komunalne i przedszkole

Lubelski magistrat oddał do użytku mieszkańców trzy nowe budynki z mieszkaniami komunalnymi o łącznej powierzchni użytkowej 5 tys. mkw.

Autor: UM Lublin/HouseMarket 22 grudnia 2015 11:43

113 lokali mieszkalnych i obiekt przedszkolny znajduje się w budynkach wybudowanych przez Towarzystwo Budownictwa Społecznego ,,Nowy Dom'' w Lublinie. Powierzchnia użytkowa mieszkań to razem ok 4 843 mkw. Przedszkole, które zlokalizowane zostanie na parterze budynku nr 28, zajmuje 496 mkw. Dodatkowo wykonano mały plac zabaw dla dzieci.

Najemcami mieszkań będą osoby wskazane przez Wydział Spraw Mieszkaniowych Urzędu Miasta Lublin spośród osób oczekujących na mieszkanie komunalne. Do dyspozycji mieszkańców oddano łącznie 91 mieszkań dwupokojowych (o pow. ok. 44 mkw.) oraz 22 mieszkań jednopokojowych (o pow. ok. 32 mkw.).

Całość kosztów związanych z budową budynków zamyka się w kwocie ok. 15,5 mln zł, na którą składają się środki budżetu miasta Lublin, środki własne TBS, partycypacyjne najemców oraz emisja obligacji w BGK.

To już dwunaste zadanie inwestycyjne zrealizowane przez spółkę TBS. Całość prac wykończeniowych związanych z otoczeniem oddawanego do użytkowania kompleksu obiektów została zakończona w terminie. Wykonawcą zadania jest Przedsiębiorstwo ,,VIVA" Sp. z o.o. pod nadzorem inwestorskim Inwestprojektu-Lublin.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych