PARTNER PORTALU

Luksusowe apartamenty i hotel w planach Sawa Apartments

W Sawa Apartments trwają intensywne prace nad projektami, które wystartują w 2016 roku. Wśród planowanych inwestycji są luksusowe apartamenty i hotel. - Czekamy aż rynek się obudzi - mówi Marian Okręglicki, prezes spółki.

Autor: HouseMarket.pl 29 maja 2015 09:11

Oprócz budowy sztandarowego projektu Kryształ Powiśla, Sawa Apartments prawdopodobnie będzie realizować w tym roku inwestycję mieszkaniową na warszawskim Bemowie. - Powstanie tam 31 mieszkań ze średniej półki, dopasowanych do profilu mieszkańców Bemowa - mówi Marian Okręglicki, prezes Sawa Apartments. - Mamy również przygotowane inwestycje na Ochocie i Mokotowie, ale przed ich rozpoczęciem chcemy sprawdzić, jak klienci będą reagowali na obecne projekty. czekamy aż rynek się obudzi.

Przy sprzyjających okolicznościach dewelopera czeka pracowity 2016 rok. Sawa Apartments ma przygotowane kilka inwestycji z półki premium.

- Na etapie prac technicznych jest inwestycja w Zegrzu, obejmująca 84 ekskluzywne apartamenty z widokiem na Zalew Zegrzyński, tuż obok mariny na około 80 jachtów i łodzi - mówi prezes Sawa Apartments. - W tej chwili przygotowujemy przyłącza kanalizacyjne i energetyczne. Planujemy budowę pięciu budynków.

Sawa Apartments ma za sobą udaną inwestycję w Sopocie - budynek z 12 luksusowymi apartamentami cieszył się - mimo cen na poziomie 20 tys. zł/mkw. - dużą popularnością i jednocześnie był dowodem na dużą chłonność sopockiego rynku nieruchomości. Podobny projekt spółka realizuje w Kazimierzu Dolnym. Dziewięć kameralnych apartamentów w 500-letnim spichlerzu czeka na ostatnie prace wykończeniowe. - Apartamenty będą wykończone "pod klucz", w budynku znajdzie się również sala kinowa, siłownia, sauna i bilard do użytku wspólnego - wylicza Marian Okręglicki. - Tego typu apartamenty kupują klienci poszukujący prestiżowych miejsc spotkań biznesowych czy na wyjazdy z rodziną lub znajomymi.

Kolejny projekt w przygotowaniu to apart-hotel zlokalizowany m.in w zrewitalizowanym ośrodku w Kozubniku koło Żywca. Inwestycja została podzielona na trzy etapy, w tym hotel na 170 pokoi z basenami z wodą ze źródeł termalnych oraz dwa - 6- i 11-kondygnacyjne - budynki pod apartamenty (96 w pierwszym etapie).

- Będzie to alternatywa dla klientów ze Śląska, którzy inwestują w działki w górach - wyjaśnia prezes Okręglicki. - Przygotowaliśmy apartamenty pokazowe dla indywidualnych inwestorów, apartamenty hotelowe będziemy sprzedawać prawdopodobnie w systemie apart-hotelu. W tej chwili prowadzimy rozmowy z funduszem zagranicznym na temat finansowania projektu. Rozmawiamy również z sieciami hotelowymi, m.in. z USA na temat marki i franczyzy obiektu.

Jak zapewnia prezes Sawa Apartments, bank ziemi, którym dysponuje firma, zapewnia potencjał inwestycyjny na około 4-5 lat.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych