PARTNER PORTALU

Luksusowe apartamenty nie tylko dla zamożnych

Luksusowa i wielofunkcyjna inwestycja, szczególnie dogłębnie przemyślana i o dużej skali, potrafi bardzo pozytywnie wpłynąć na otoczenie. Jak? Oferuje coś więcej wszystkim mieszkańcom miasta - mówi Shuckie Ovadiah, jeden z inwestorów i CEO OVO Wrocław.

Autor: HouseMarket.pl 04 marca 2016 09:02

Projekt mixed-use, czyli oferujący wiele funkcji, w tym handlową, usługową, rozrywkową, ale też hotelową czy biurową, potrafi znacząco wzbogacić życie mieszkańców. Takie miejsce będzie naturalnie tętniło życiem, może się nawet stać ważnym centrum miasta.

- Deweloperzy poszukują dobrych lokalizacji w centrach miast. W takich miejscach powinny powstawać waśnie inwestycje typu mixed-use, które będą służyły ich mieszkańcom i pracownikom, ale przy okazji będą oferowały coś więcej wszystkim mieszkańcom miasta. Dzięki temu nie wykluczają tego obszaru z miejskiego życia. OVO Wrocław będzie na to dobrym przykładem - mówi Shuckie Ovadiah.

Budynek został zaprojektowany przez pracownię Gottesman-Szmelcman Architecture. Jest wielofunkcyjny, a także otwarty na mieszkańców. Znajdą się tu lokale handlowo-usługowe, centrum fitness z basenem i spa, restauracje, kawiarnie, a nawet kasyno. Mieszkańcy budynku, pracownicy biur, goście hotelu Hilton, a także wszyscy wrocławianie będą korzystali z tej oferty. Wewnętrzne zielony dziedziniec będzie pełnił funkcję miejsca spotkań – biznesowych, kulturalnych czy międzyludzkich. Ideą było stworzenie przestrzeni przyjaznej ludziom. - To miejsce, które ma żyć przez całą dobę. Jest więc dobrze skomunikowane, a także zapewnia ogromny komfort, zarówno pracy, jak i rozrywki czy mieszkania - mówi inwestor OVO Wrocław.

Jego zdaniem w Polsce będzie powstawało coraz więcej budynków wielofunkcyjnych. - Rynek rozwija się tu podobnie jak rynki zachodnie, gdzie znajdziemy wiele przykładów inwestycji mixed-use. To domena Nowego Jorku czy Londynu, ale tego rodzaju projekty realizowane są też w takich miastach, jak Berlin, Frankfurt nad Menem, Barcelona, Genewa czy Tel Awiw. Trend pojawił się także w Polsce - Shuckie Ovadiah. - Firmy inwestują tu, ponieważ Polska to znakomite miejsce na inwestycję, a zamożni Polacy odczuwają głód luksusu. Deweloperzy również odczuwają głód i szykują projekty dla kolejnych inwestycji.

- Na razie skupiamy się na zakończeniu budowy OVO Wrocław. Nie wykluczamy jednak kolejnych inwestycji w Polsce, to bardzo perspektywiczny rynek.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych