PARTNER PORTALU

Luksusowe apartamenty w kameralnym wydaniu

Apartamentowce nie muszą się kojarzyć z wysokimi, przeszklonymi drapaczami chmur. Coraz większą popularnością cieszą się kameralne, kilkupiętrowe inwestycje, które przyciągają klientów wizją architekta i standardem wykończenia.

Autor: HouseMarket.pl 26 października 2015 10:07

Rynek nieruchomości luksusowych w naszym kraju zaczyna stawiać coraz śmielsze kroki i choć wysokie apartamentowce można policzyć na palcach jednej ręki, to już niższe inwestycje o podwyższonym standardzie dostrzega się praktycznie w każdym większym mieście.

Prawdziwym zagłębiem inwestycji mieszkaniowych o wysokim standardzie jest Warszawa. Praktycznie rok rocznie na rynek nieruchomości wprowadzane zostają nowe osiedla apartamentów, które znajdują swoich klientów.

- Obecnie na warszawskim rynku nieruchomości faktycznie można zauważyć większy popyt na mieszkania o podwyższonym standardzie. Mimo iż cały czas powstają nowe projekty luksusowych osiedli, rynek nie jest przesycony tym rodzajem nieruchomości- zauważa Jarosław Mikołaj Skoczeń z Grupy Emmerson.

Tłumaczyć to można przede wszystkim tym, iż Warszawa ma w swoich szeregach najwięcej mieszkańców, których faktycznie stać na podwyższony standard. Osoby te nie chcą mieszkać w jednym z tysięcy budowanych masowo budynków, lecz pragną się wyróżnić na tle innych, podkreślić swój status. Pokusić się można również o stwierdzenie, że ceny luksusowych apartamentów nie odbiegają drastycznie od średniej wartości mieszkań na warszawskim rynku. Wyjątkiem są poszczególne inwestycje w centrum stolicy, za które trzeba zapłacić od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych za metr. Jednak w pozostałych przypadkach za apartament w inwestycji o podwyższonym standardzie klient zapłaci od tysiąca do dwóch tysięcy złotych więcej za metr kwadratowy niż za mieszkanie zlokalizowane w tej samej dzielnicy.

Jako przykład można w tym wypadku podać dzielnicę Mokotów, w której pojawia się coraz więcej tego typu osiedli nie odbiegających cenowo od gotowych już mieszkań o niższym standardzie.

- Przystępna cena, za którą klient może zakupić mieszkanie w naszej inwestycji sprawia, że ten prestiż jest dostępny dla szerszego grona odbiorców - mówi Krzysztof Kołakowski z inwestycji Bobrowiecka 10 zlokalizowanej w prestiżowej części Dolnego Mokotowa. - Na Bobrowieckiej 10 powstaną czteropiętrowe budynki, w których znajdą się 123 mieszkania. Świetnie doświetlone apartamenty z loggiami zostały zaprojektowane tak, aby w łatwy sposób można było je zaaranżować wedle własnego gustu. Poza klasycznymi apartamentami, w inwestycji znajdować się będzie 5 niepowtarzalnych dwupoziomowych apartamentów z ogródkami i indywidualnymi wejściami bezpośrednio z dziedzińca - dodaje Krzysztof Kołakowski.

Kameralne apartamentowce powstają również w innych miastach. Prezentujemy najciekawsze inwestycje deweloperów.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych