PARTNER PORTALU

Luksusowy Angel Wawel gotowy do zamieszkania

Już za kilka dni kompleks luksusowych apartamentów u podnóży Wawelu zostanie oddany do użytku. We wrześniu inwestor przewiduje pierwsze odbiory mieszkań. Jeszcze przed oddaniem inwestycji sprzedano 85 proc. apartamentów.

Autor: HouseMarket.pl 25 sierpnia 2015 14:05

Angel Wawel zawiera 223 apartamenty i obszerną część wspólną dostępną dla wszystkich mieszkańców. Do ich dyspozycji zostanie oddana strefa SPA z basenem i dwiema saunami z systemem dostępu na odczyt linii papilarnych (Angel Wawel wprowadza ten system jako pierwszy deweloper w Polsce): suchą cedrową i parową, strefa fitness z siłownią wyposażona w sprzęt renomowanej firmy Technogym, strefa residence lounge, wyposażona w meble duńskiej firmy Bo Concept, biblioteka, sala kinowa, pokój gier, cafe bar, kącik dla dzieci i winiarnia. Kompleks jest wyposażony w całodobowy monitoring i usługi concierge, w lobby wejściowym wisieć będą lampy Zahy Hadid. Wewnętrzny ogród, zaprojektowany przez Matta Jamesa, ozdabiają rzeźby Bronisława Chromego. W starej części korytarze ozdabiać będą zabytkowe piece i freski.

Angel Wawel to jeden z pierwszych w Krakowie projektów adaptacji zabytkowych budynków do funkcji mieszkalnych na tak dużą skalę, przy uwzględnieniu ich artystycznego i historycznego aspektu. Renowacja kompleksu odbyła się w oparciu o projekt paryskiego biura Gottesman-Szmelcman. W skład inwestycji wchodzi odnowiony zespół budynków klasztornych, ufundowany w XVI wieku siostrom Koletkom. W 1882 roku dobudowano narożną kaplicę.

Do dawnej siedziby sióstr Koletek został dobudowany pięciopiętrowy budynek, mieszczący prywatne apartamenty, natomiast w byłej kaplicy, zdobionej polichromiami Jana Bukowskiego, powstał 700-metrowy Royal Apartment, pierwszy taki w Polsce.

Prace budowlane i renowacyjne ruszyły w styczniu 2013 roku. Generalnym wykonawcą projektu jest firma Eiffage Polska.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych