PARTNER PORTALU

Magmillon zamieni zabytkową kamienicę w apartamentowiec

Magmillon odnowi zabytkową kamienicę przy ul. Brzeskiej w Warszawie. Prace mają ruszyć jeszcze tej jesieni. Po remoncie budynek zamieni się w luksusowy apartamentowiec.

Autor: HouseMarket.pl 18 września 2015 15:16

Brzeska 18 to jedna z najbardziej rozpoznawalnych kamienic na warszawskiej Pradze. Wybudowana w 1914 r., zaliczała się do najpiękniejszych kamienic w tej części miasta. Po II wojnie światowej kamienica została odebrana prawowitym właścicielom i niszczała wskutek zaniedbań i dewastacji. 

Spadkobiercy dawnych właścicieli odzyskali kamienicę po wieloletniej batalii sądowej. Wiosną 2015 r. spółka inwestycyjna Magmillon odkupiła obiekt i podjęła się renowacji budynku zgodnie z zaleceniami konserwatora zabytków. 

Po remoncie, w kamienicy powstaną 54 lokale mieszkalne o powierzchni od 24 do 134 mkw., a na dolnych kondygnacjach dostępnych będzie pięć lokali komercyjnych, w tym dwa z witrynami od strony ul. Brzeskiej i Bazaru Różyckiego. Lokale te, o powierzchni 140 do 207 mkw., będą mogły być przeznaczone pod funkcje usługowe, biurowe lub handlowe.

Projekt Warszawskie Kamienice w ramach, którego odbędzie się remont, to forma inwestycji grupowej, do której inwestorzy przystępują jako komandytariusze z ustalonym wkładem minimalnym.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych