PARTNER PORTALU

Marina One. Apartamenty w zielonym sercu Singapuru

Nazywana zielonym sercem Singapuru Marina One to wypełniona ogrodami największa przestrzeń handlowa na świecie, biura najwyższej klasy oraz ponad tysiąc apartamentów.

Autor: HouseMarket.pl 19 sierpnia 2016 11:00

Zaprojektowany przez architektów niemieckiej pracowni Ingenhoven Architects kompleks właśnie się buduje. Jego zakończenie planowane jest na początku 2017 roku.

 

Wielopiętrowe zielone serce ma być publicznie dostępną miejską przestrzenią i symbolem dzielnicy biznesowej Marina Bay w Singapurze. Marina One składa się z dwóch trzydziestopiętrowych wież biurowych, w których powstanie największa przestrzeń handlowo-rozrywkowa na świecie. Najbardziej prestiżowe piętra: 28 i 29 będą mieć piękny widok na panoramę Singapuru.

W kompleksie staną również dwie 34-piętrowe wieże z ponad tysiącem apartamentów. Będą to mieszkania od jednopokojowych do czteropokojowych oraz penthouse’y. W mieszkalnych wieżowcach zaplanowano zatopione w zieleni piętro usługowe.

Marina One, jak tłumaczą architekci, ma stać się wzorem dla każdej metropolii w tropikalnym klimacie. Projekt wciela w życie wizję Singapuru - miasta w ogrodzie, którą propaguje Urban Redevelopment Authority, instytucja odpowiedzialna za planowanie przestrzenne.

Wieże stoją wokół wielkiego dziedzińca, który wypełni tropikalny ogród z fontannami. Rośliny zaplanowano także na wszystkich piętrach, więc w centrum Marina One podziwiać można będzie także wiszące i podniebne ogrody. Zieleń zajmuje 125 proc. dostępnej powierzchni, wytwarzając specyficzny mikroklimat.

W otoczonym przez dwa duże miejskie parki kompleksie zastosowano wiele ekologicznych rozwiązań. W budynku zaprojektowano efektywną energetycznie wentylację i rozwiązania ograniczające nagrzewnie słońcem budynku. Zainstalowano także system odzyskiwania wody, gromadzenia deszczówki oraz solary. Architekci zaprojektowali także parkingi dla rowerów i stacje ładowania samochodów elektrycznych.

W kompleksie ponadto działać będą na licznych publicznych tarasach m.in. restauracje, kawiarnie, kluby fitness i supermarkety.

Wielopiętrowe zielone serce ma być miejskim sanktuarium w największej dzielnicy biznesowej Singapuru, dostępnym dla każdego, nie tylko dla pracowników biur i mieszkańców apartamentemów.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych