PARTNER PORTALU

MegaMocni: inspirujące przedszkole w Gdańsku

Przedszkole i żłobek MegaMocni w Gdańsku to inspirujące, kreatywne miejsce. Zobaczcie, jak wygląda ta kolorowa przestrzeń dla najmłodszych.

PropertyDesign.pl

Autor: PropertyDesign.pl 19 października 2015 12:32

Przedszkole ze żłobkiem w Gdańsku to projekt Radosława Czerniejewskiego i Karoliny Golec, architektów z pracowni CGL. Architekci stworzyli inspirujące wnętrze dla najmłodszych.

Wnętrza kształtowane były w oparciu o proste bryły geometryczne oraz brak stereotypowych i infantylnych dekoracji dziecięcych. Kolorystyka wnętrza sprowadzona została wyłącznie do bieli, głębokiego błękitu i czerwonych akcentów, ocieplonych dużą ilością drewna. Stworzone przez to zostało tło do działań i aktywności dziecięcych wprowadzających do wnętrza dynamikę i dodatkowe barwy.

Charakterystycznymi miejscami w salach dla dzieci są czerwone domki przeznaczone do zabawy, wyposażone w materace, ścianę tablicową oraz drabinki. Istotnym miejscem w przedszkolu stała się strefa wejścia, która posiada intrygujące dla dzieci miejsca do siedzenia i zabawy, ukryte w ścianie szatni.

- W projekcie przedszkola kluczowa jest identyfikacja wizualna wnętrza, która tworzy interesujący efekt graficzny, ale przede wszystkim ułatwia poruszanie się po przedszkolu - zwraca uwagę architekt Karolina Golec.

Więcej na propertydesign.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych