PARTNER PORTALU

Mennica Residence ozdobi Wolę

Lokalizacja nie gwarantuje dobrej sprzedaży. Ważne są odpowiednie rozmiary mieszkań, ich funkcjonalność, unikatowe części wspólne, zieleń i atrakcyjna cena – uważa Sylwester Wybranowski, dyrektor sprzedaży deweloperskiej Mennicy Polskiej.

Autor: HouseMarket.pl/Grażyna Kuryłło 02 czerwca 2016 08:58

Mennica Polska buduje zespół mieszkaniowy w Warszawie w kwartale ulic: Grzybowska, Żelazna, Pereca i Waliców. Najwyższa część budynku będzie liczyć 15 kondygnacji. Obecnie trwają prace podziemne pierwszego etapu. W tej części powstanie 188 mieszkań. Cały projekt przewiduje 470 mieszkań: od małych kawalerek po penthouse’y.

 Mennica Residence ma świetną lokalizację. Ze sprzedażą nie powinno być kłopotów?

 – Sprzedaliśmy około 40 proc. mieszkań. To bardzo dobry wynik, ale lokalizacja nie zawsze jest najważniejsza. W Warszawie można wymienić co najmniej kilka prestiżowych adresów inwestycji, w których dynamika sprzedaży nie zachwyca. Sukces sprzedaży polega na dopasowaniu rozkładów i wielkości lokali do konkretnego miejsca, czego wyznacznikami są oczekiwania nabywców i ich możliwości finansowe. W tym znaczeniu Mennica Residence odpowiada oczekiwaniom rynku.

To znaczy?

– Proszę spojrzeć na to, jak zostały zlokalizowane konkretne typy mieszkań w poszczególnych punktach budynku. Niżej znajdują się mniejsze: od 32 mkw. do 50 mkw., będące aktualnie liderami rynku, oferujące maksimum funkcjonalności przy minimalnej powierzchni i cenie. Powyżej ósmego piętra zaplanowaliśmy niemalże wyłącznie lokale od 130 mkw.

Na tej wysokości jest dużo naturalnego światła i spektakularne widoki na panoramę miasta, dlatego tam powinny być układy pięciopokojowe w rozmiarze 140 mkw. z tarasem o takiej samej powierzchni. Niemal w ogóle nie zdarza się, aby klienci poszukiwali mieszkań bez balkonów, dlatego ważne jest, aby zaoferować taką dodatkową przestrzeń.

Wszystkie mieszkania w Mennica Residence posiadają zatem balkony lub loggie, niektóre lokale mają tarasy lub ogrody zimowe. Jest to budynek, w którym bardzo świadomie zaprojektowane zostało każde mieszkanie. On ma być atrakcyjny również za kilka lat. Liczy się zatem jakość, którą odnajdujemy m.in. w wysokich drewnianych oknach, recepcji, sekcji rekreacyjno-wypoczynkowej, kamiennych posadzkach na częściach wspólnych czy w grubości ścian.

Zadbaliście również o zieleń.

– Tak. Na tej działce stały do niedawna: zakład produkujący monety i biurowiec, więc nie było centymetra kwadratowego zieleni. Z tego powodu chcieliśmy wprowadzić jej do projektu jak najwięcej.

Odnajdujemy ją na dachu drugiego piętra w części rekreacyjno-wypoczynkowej, gdzie trawiasta nawierzchnia została rozdzielona pomiędzy mieszkania. Dla przykładu do mieszkania o powierzchni 112 mkw. należy trawiasty taras mający ok. 120 mkw. Jest to czteropokojowy apartament na drugim piętrze z ogródkiem w centrum miasta.

W budynku o podwyższonym standardzie równie ważne jak zieleń są części wspólne. Co się w nich znajdzie?

– Na pierwszym piętrze oddajemy ponad 650 mkw. przestrzeni rekreacyjno-wypoczynkowej. Przygotowujemy tam m.in. szatnie, salę do squasha, gimnastyczną, pokój relaksu z jacuzzi z wyjściem na taras, dwie sauny, salę dla dzieci, pokój spotkań będący niejako przedłużeniem każdego salonu, ale również salki do zabiegów kosmetycznych czy do masażu.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych