PARTNER PORTALU

Miasteczko Wilanów będzie miało prywatne liceum

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego na edukacyjnej mapie Warszawy pojawi się nowa szkoła. Właśnie ruszyło przekazywanie budynku jej operatorowi. Projekt prywatnego liceum w warszawskim Wilanowie wykonało biuro projektowe Medusagroup.

Autor: housemarket.pl 28 sierpnia 2017 13:33

To kolejna inwestycja kategorii premium stworzona przez prekursora na rynku nieruchomości ekskluzywnych – Tacit Investment.

Prywatne liceum przy ulicy Ledóchowskiej w Miasteczku Wilanów będzie oryginalne pod wieloma względami. Budynek tworzy nową kategorię w swojej klasie i stanowi przykład harmonijnego łączenia wymogów otoczenia, uwarunkowań technicznych, architektury i szczególnej misji edukacyjnej. Obiekt jest kwalifikowany do międzynarodowego certyfikatu LEED, potwierdzającego stosowanie rozwiązań w zakresie proekologicznego projektowania budynków, ich budowy, użytkowania i konserwacji. Został także zgłoszony do nagród Projekt Roku oraz Umowa Inwestycyjna Roku w prestiżowym konkursie Europa Property.

- Tacit Investment angażuje się w projekty oryginalne na skalę międzynarodową. Tworzymy nowe kategorie produktów, definiujemy jakość, wyznaczamy trendy. Tak dzieje się w przypadku apartamentowca Cosmopolitan Twarda 4, tak będzie we Wrocławiu, gdzie budujemy zachwycający hotel na Ostrowie Tumskim i tak będzie w przypadku szkoły w Wilanowie, jedynej w swoim rodzaju – mówi Karolina Kaim prezes Tacit Investment.

Budynek otrzymał już pozwolenie na użytkowanie, a niebawem nastąpi oficjalne przekazanie go przez Tacit Investment operatorowi. Na miejscu kończą się ostatnie prace porządkowe, zarówno wewnątrz, jak i wokół budynku.

Oferta edukacyjna operatora – niepublicznego liceum Akademeia High School – to indywidualne podejście i ocena umiejętności każdego z uczniów. Wykwalifikowana kadra już na etapie rekrutacji określa mocne strony ucznia, poznaje styl uczenia się i wspiera go w wyborze najlepszych przedmiotów maturalnych, określeniu kierunku studiów oraz najlepszej ścieżki kariery. Nauczyciele nowego liceum to absolwenci Oxfordu, Cambridge, Ivy League oraz najlepszych polskich uczelni. Uczniowie, którzy będą chcieli rozwijać swoje artystyczne talenty, będą mieli do dyspozycji stumetrową pracownię artystyczną, salę muzyczną ze studiem nagrań, studio fotograficzne, audytorium teatralne oraz pracownię multimedialną. Wszystkie zajęcia odbywają się w języku angielskim. Program nauki kończy się brytyjską maturą A-level, dającą pełną swobodę wyboru przedmiotów maturalnych, honorowaną przez wszystkie uniwersytety na świecie. Szkoła oferuje bogaty system stypendiów akademickich oraz artystycznych. Celem założycieli szkoły było stworzenie miejsca, do którego uczniowie będą chętnie wracać. Stąd pomysł zaprojektowania przestrzeni na spędzanie czasu między zajęciami. Relaks na świeżym powietrzu umożliwi zielone patio. Kolejnym elementem będzie eko-dach, czyli ekologiczny ogród na dachu szkoły, w którym będzie można uprawiać zioła, warzywa i owoce. Niepubliczne liceum operatora działające dotychczas przy Placu Trzech Krzyży w Warszawie, przenosi się do nowego budynku w Wilanowie już we wrześniu.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych