PARTNER PORTALU

Międzynarodowy sukces wrocławskiej inwestycji Dyrekcyjna 33

22 września br. w Londynie odbyła się gala finałowa Europejskiej części międzynarodowego konkursu International Property Awards. Tego wieczoru spółka Atal i biuro architektoniczne AP Szczepaniak otrzymało nagrodę Highly Commended w kategorii Residential Development, za projekt i realizację osiedla Dyrekcyjna 33.

Autor: Housemarket.pl 28 września 2015 13:45

Internetional Property Awards to jeden z ważniejszych międzynarodowych konkursów dla architektów, deweloperów, specjalistów rynku nieruchomości mieszkaniowych oraz komercyjnych. O prestiżowe wyróżnienia  każdego roku walczą kandydaci z całego świata. Nagrody przyznawane są na podstawie szczegółowych ocen dokonywanych przez międzynarodowych specjalistów.

- Zdobyta nagroda Highly Commended w kategorii Residential Development dla projektu Dyrekcyjna 33 to dla nas duże wyróżnienie. Nagroda ta przyznana jest za jakość projektowania, budowy i prezentacji poszczególnych właściwości i rozwoju nieruchomości, architektury i marketingu. Nagroda jest wyróżnieniem dla osiągnięć w danej kategorii. Przyznawana jest przez jury, składające się z ponad 50-ciu niezależnych  ekspertów z całego świata. Jesteśmy dumni, że realizacje naszych projektów znajdują uznanie w oczach specjalistów rynku nieruchomości  - komentuje Agnieszka Szczepaniak, z biura projektowego AP Szczepaniak.

Dyrekcyjna 33 to inwestycja usytuowana niemal w sercu Wrocławia, w bliskiej odległości od wrocławskiego Rynku. Ten sześciopiętrowy obiekt mieści 222 mieszkania o powierzchni od 26 do 129 mkw.  Większość z nich wyposażona jest w balkony, a te ulokowane na kondygnacji poddasza posiadają tarasy. Dla właścicieli mieszkań na parterze zaplanowano ogródki do ich wyłącznego użytku. W budynku znajduje się także 9 lokali usługowych, które szybko znalazły nabywców.

- Projekt Osiedla Dyrekcyjna 33 powstał pod wpływem inspiracji twórczością Hansa Poelziga. Jest swego rodzaju „swobodną dyskusją” na temat nowoczesnej formy połączonej z historią i architekturą Wrocławia. Dyrekcyjna 33 to unikalny projekt, który doskonale wpisuje się w historyczną zabudowę Wrocławia. Elementy wykorzystane w projekcie, a później w realizacji osiedla, odzwierciedlają charakter znanego we Wrocławiu biurowca, znajdującego się przy ul. Ofiar Oświęcimskich. Przykładem jest m.in. łukowata fasada budynku, czy wprowadzenie poziomych pasów międzyokiennych, biegnących wokół całego osiedla - mówi Szczepaniak.

Inwestycję Dyrekcyjna 33 Apartamenty wyróżnia architektura. Obiekt zaprojektowano jako budynek wpisujący się formą w otaczający krajobraz i charakter urbanistyczny dzielnicy. Elewacja budynku, wzbogacona płytkami klinkierowymi, ma charakter horyzontalny podkreślony wstęgowymi balkonami.

Jak wspomina Mateusz Juroszek, wiceprezes Atal S.A., we Wrocławiu od stycznia do sierpnia firma sprzedała 279 mieszkań. - T o 66 więcej niż analogicznym okresie roku ubiegłego. To rynek, który stabilnie się rozwija, dlatego planujemy tu kolejne inwestycje - dodaje.

Cena za mkw. mieszkania w stanie deweloperskim wynosi 6450 złotych brutto. W ofercie dostępnych jest 27 lokali.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych