PARTNER PORTALU

Miejski dom z nowoczesnym wnętrzem

Jak połączyć tradycję z nowoczesnością? To duże wyzwanie architektoniczne. Oto jak ta sztuka udała się w jednym z londyńskich domów.

Autor: Publikator - NajlepszeDomy.pl 27 czerwca 2016 15:16

Modernizując ten dom, którego korzenie sięgają lat pięćdziesiątych XX wieku, architekci postanowili połączyć nowoczesność z tradycją. Bryła domu, gzymsy, lukarny idealnie pasują do charakteru okolicy (prestiżowej dzielnicy Kensington).

Dominują w niej tradycyjne, angielskie, miejskie domy dlatego z architektonicznego punktu widzenia nie wskazane było przebudowywanie, a jedynie odnowienie bryły domu. Nowoczesność króluje we wnętrzu Montrose Court.  Otwarte przestrzenie kojarzą się bardziej z Kalifornią niż Londynem. I w tym tkwi właśnie sedno tego projektu. Umiejętne połączenie londyńskiego ducha lat pięćdziesiątych XX wieku z nowoczesnością rodem z USA. 

Jasne wnętrza, ocieplone jasnym i ciemnym drewnem, duże przeszklenia, otwarta przestrzeń, błyszcząca kuchnia, podwieszany sufit to cechy charakterystyczne dla nowoczesnych wnętrz. To wszystko tworzy jednak spójną całość z bryłą domu. 

Zapraszamy do galerii, w której prezentujemy zarówno bryłę, jak i wnętrza Montrose Court.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych