PARTNER PORTALU

Miejskie apartamenty Mennicy na sprzedaż

Do końca 2017 roku, przy ulicy Grzybowskiej i Żelaznej, powstanie nowoczesny kompleks budynków mieszkaniowo-usługowych pod nazwą Mennica Residence. Mennica Polska rozpoczęła sprzedaż mieszkań w ramach pierwszego etapu budowy.

Autor: HouseMarket.pl 15 marca 2016 08:43

Obecnie na terenie inwestycji trwają prace rozbiórkowe, których zakończenie planowane jest na początek kwietnia br.

Budynek mieszkalny Mennica Residence, zlokalizowany w kwartale ulic: Grzybowskiej, Żelaznej, Pereca i Waliców, już niedługo stanie się wizytówką warszawskiej Woli. W pierwszym etapie inwestycji powstanie 188 mieszkań o różnych metrażach – najmniejsze z nich będzie mieć 28 mkw., natomiast największe, dwupoziomowe mieszkanie na ostatnim piętrze, o powierzchni 232 mkw. z ogrodem zimowym i tarasem, to propozycja dla klientów ceniących sobie luksus i otwartą przestrzeń. Wszystkie mieszkania posiadają dodatkową, zewnętrzną powierzchnię o charakterze wypoczynkowym, taką jak: balkon, loggia, ogród zimowy czy taras. W ramach obu etapów budowy Mennica Residence powstanie łącznie ok. 470 mieszkań.

Mennica Residence w centrum

Przyszli właściciele w swoim bezpośrednim sąsiedztwie znajdą rozmaite lokale usługowe, a także dostęp do różnych typów transportu miejskiego, parków i ścieżek rowerowych. Mennica Residence jest oddalona jedynie o 5 min, w pieszym dystansie, od stacji II linii metra, Rondo ONZ. Zaledwie kilka minut dzieli jej lokalizację od najbliższych szkół i przedszkoli. Dzielnica, w której powstaje kompleks budynków, to także najbardziej konkurencyjna lokalizacja pod względem infrastruktury sportowej dla młodzieży. Inwestycja mieści się w pobliżu parków i różnorodnych centrów kultury. Jedynie 10-minutowy spacer dzieli ją od Ogrodu Saskiego, Muzeum Sztuki Nowoczesnej czy Złotych Tarasów. Nowa nieruchomość Mennicy Polskiej będzie również bliskim sąsiadem Muzeum Powstania Warszawskiego.

O nowoczesny design projektu zadbali architekci z pracowni BBGK Architekci. Koncepcja budynku zakłada 3-częściową strukturę o zróżnicowanej liczbie kondygnacji, usytuowaną wzdłuż pasażu z wewnętrznym dziedzińcem oraz z różnorodną zielenią na poszczególnych poziomach. Najwyższa z części będzie liczyć czternaście pięter. W projekcie założono wyraźny podział na funkcje usługowe i mieszkalne. Niższe kondygnacje budynku (do 8. piętra) zajmą przede wszystkim mieszkania o najwyższym „współczynniku elastyczności”. Będą to kawalerki oraz mieszkania 2- i 3-pokojowe liczące maksymalnie 60 mkw. Większe mieszkania, od 105 mkw. do 160 mkw., zostaną zlokalizowane na najwyższych piętrach od 9. do 14. Ostatnie piętra przeznaczone są dla penthouse’ów, łącznie z tarasami na dachach. Główne lobby wejściowe, do dwóch narożnych wież oraz części wspólnej, będzie umiejscowione bliżej ulicy Grzybowskiej w narożniku z ulicą Żelazną. Wejście do budynku głównego otworzy wysoki na 7 m hall recepcyjny, a pierwsze piętro zajmie część rekreacyjno-wypoczynkowa.

– Dla zapewnienia poczucia komfortu wszystkim nabywcom – bez względu na to, czy jest to rodzina z gromadką dzieci, singiel czy osoba, która będzie tutaj krócej lub dłużej wynajmować mieszkanie – niezwykle istotne było opracowanie w budynku przemyślanych rozwiązań funkcjonalnych. W garażu podziemnym Mennicy Residence, oprócz powierzchni przeznaczonej dla samochodów, znajdą się także schowki i parkingi dla rowerów oraz motocykli, a nawet miejsce ze stacją do ładowania samochodów z napędem elektrycznym. Dopełnienie stanowić będzie wyjątkowa część rekreacyjno-wypoczynkowa – powiedział Sylwester Wybranowski, dyrektor sprzedaży deweloperskiej Mennica Polska Deweloper.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych