PARTNER PORTALU

Mielno ważnym ogniwem rynku nieruchomości na wynajem

W Mielnie rośnie baza apartamentów wakacyjnych. Potencjał miejscowości dostrzegli nie tylko inwestorzy i deweloperzy, ale również zarządcy nieruchomości apartamentowych oraz firmy zajmujące się pośrednictwem w wynajmie.

Autor: HouseMarket.pl 01 lipca 2015 13:05

Mielno, położone w województwie zachodniopomorskim nad Morzem Bałtyckim i Jeziorem Jamno, zaledwie 13 km od Koszalina i 40 km od Kołobrzegu, to miejscowość wypoczynkowa, która z roku na rok zyskuje coraz większą popularność wśród turystów. Potencjał miejscowości kilka lat temu dostrzegli deweloperzy nieruchomości apartamentowych, między innymi holding Firmus Group, który wybudował tu pierwszy etap obiektu Dune, kilkuetapową Rezydencję Park oraz apartamentowiec Mielno Tarasy.

– Od dawna obserwowaliśmy rozwój bazy noclegowej w Mielnie z myślą o wejściu na rynek wynajmu – mówi Marcin Dumania, prezes zarządu Sun & Snow. – Czekaliśmy na moment, gdy będziemy mogli pozyskać apartamenty o odpowiednio wysokim standardzie, które sprostają wymaganiom naszych klientów, zarówno z Polski jak i zagranicy. Wszystko wskazuje na to, że ta chwila wreszcie nadeszła. Ponieważ zainteresowanie wynajmem apartamentów w Mielnie rosło wśród klientów Sun & Snow od kilku sezonów, firma spodziewa się wysokiego obłożenia już od pierwszych dni wprowadzenia oferty. Zwłaszcza ze strony osób, które rezerwacje miejsca noclegowego na wakacje zostawiły na ostatnią chwilę.

Sun & Snow, firma która zaczęła wynajmować apartamenty turystom blisko 8 lat temu, obsłużyła do tej pory ponad 100 tysięcy rezerwacji. Przychody firmy z wynajmu krótkoterminowego rosną średnio o 40 proc. rocznie, co widać przy porównaniu średniej kwoty rezerwacji w sezonie letnim 2015 r. do roku ubiegłego. Wzrosła ona od 50 do 70 proc. w zależności od miejscowości.

Właściciele, którzy zdecydują się wprowadzić swój apartament do sieci Sun & Snow mogą liczyć na pakiet korzyści, w tym do wyboru dwa rodzaje rozliczenia wynagrodzenia, bezpośredni podgląd rezerwacji apartamentu, kompleksową obsługę gości na miejscu, a także usługę sprzątania. Dodatkowe profity to tzw. noclegi właścicielskie oraz korzyści wynikające z członkostwa w Klubie Właściciela Sun & Snow, czyli możliwość bezpłatnego noclegu w innych apartamentach zarządzanych przez sieć. Do bazy tej należą także dwie inwestycje apartamentowo-hotelowe działające pod marką Sun & Snow Resorts, jedna w Szklarskiej Porębie, a druga w Zakopanem. Wkrótce firma planuje rozpocząć budowę trzeciego obiektu, tym razem nad morzem.

Sun & Snow współpracuje z globalnymi portalami rezerwacyjnymi, posiada także własne call center oraz system rezerwacji on-line.

– Przez ostatni rok naszą stronę odwiedziło ponad milion osób, z czego liczba unikalnych użytkowników wyniosła aż 500 tys. – mówi Agnieszka Jędrzejczyk, Marketing Manager z Sun & Snow. – W maju odnotowaliśmy rekordowe zainteresowanie ofertą i dzienny rekord wejść na stronę, który wyniósł 18 tys. To wyniki, które plasują nas na pierwszym miejscu wśród firm wynajmujących apartamenty w Polsce.

Mielno będzie czwartą lokalizacją obsługiwaną przez Sun & Snow w województwie zachodniopomorskim, po Kołobrzegu, Międzyzdrojach i Świnoujściu. Biuro przyjmujące gości mieści się przy ulicy Tadeusza Kościuszki 15.

Ceny wynajęcia apartamentu w Milenie w te wakacje będą zbliżone do cen oferowanych w innych miejscowościach województwa, i wyniosą od 280 zł z apartament 2-pokojowy oraz od 430 zł za apartament 3-pokojowy.

Baza  apartamentów zarządzanych w Polsce przez Sun & Snow liczy już ponad 1000 lokali, z czego ponad 30 proc. z nich znajduje się w województwie zachodniopomorskim: Kołobrzegu, Międzyzdrojach, Międzywodziu i Świnoujściu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych