PARTNER PORTALU

Mieszkania socjalne zamiast hotelu

Coraz bardziej zaawansowane prace prowadzone są na budowie bloku przy ul. Techników 2 w Bydgoszczy. Powstaje w nim 47 komunalnych mieszkań socjalnych. Planowany termin zakończenia robót to koniec 2016 roku.

Autor: HouseMarket.pl 09 lutego 2016 13:15

Budynek na Kapuściskach liczy cztery kondygnacje. Składa się z dwóch klatek. Wybudowano go w 1952 roku. Wcześniej mieścił się tam zakładowy hotel. Modernizacja budynku polega na urządzeniu 47 samodzielnych mieszkań socjalnych, w tym osiem chronionych. Na parterze zaprojektowano lokale dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Będą one wyposażone w  odpowiednio szerokie drzwi i korytarze.

Jak informuje bydgoski ratusz, w budynku modernizowana jest cała  infrastruktura techniczna. Poza tym obiekt czeka jeszcze  kompleksowa termomodernizacja połączona z wykonaniem nowej estetycznej elewacji.

Do mieszkań na parterze dobudowana zostanie pochylnia. Projekt przewiduje  też niewielki parking na 14 stanowisk, w tym cztery dla osób niepełnosprawnych. Przy budynku pojawią się rośliny, trawniki i nowa wiata śmietnikowa.

Prace rozpoczęły się pod koniec ubiegłego roku. Wykonano szereg robót rozbiórkowych i wymieniono stolarkę okienną. Trwają roboty murarskie. Wiosną rozpoczną się prace instalacyjne. Koszt inwestycji to 4,4 mln zł. Na etapie przygotowań udało się pozyskać dofinansowanie z Programu Wspierania Budownictwa Socjalnego ze środków Funduszu Dopłat, obsługiwanego przez Bank Gospodarstwa Krajowego.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych