PARTNER PORTALU

Mieszkania w formule PPP w Kobyłce coraz bliżej

Unidevelopment, Multibud Wojciech Ciurzyński i Technobeton podpisały z podwarszawską gminą Kobyłka umowę notarialną powołującą spółkę celową Kobyłka Dom. Zbuduje ona kompleks usługowo-mieszkalny w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego.

Autor: HouseMarket.pl 24 grudnia 2015 08:55

Kobyłka wniesie do spółki działki o łącznej powierzchni około 14 600 mkw. zlokalizowane w rejonie ulic Ręczajskiej, Fałata, Leśnej i Nadarzyńskiej. Miasto, wspólnie z prywatnymi partnerami, chce zrealizować inwestycję polegającą na budowie na tych terenach kompleksu składającego się z trzech budynków mieszkaniowo-usługowych z jednym poziomem garaży podziemnych wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Projekt osiedla powstał w pracowni Mąka-Sojka Architekci.

W sumie ma powstać około 306 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej mieszkań i usług około 17 600 mkw. Gmina zamierza wykorzystać około 1 tys. mkw. powierzchni usługowej na potrzeby prowadzenia biblioteki miejskiej oraz świadczenia innych usług użyteczności publicznej.

Jak informuje urząd miasta, planuje się, aby inwestycja została zrealizowana w dwóch etapach. W pierwszym, na obszarze o powierzchni ok. 3.976 mkw. przy ul. Fałata miałby stanąć pięciokondygnacyjny budynek mieszkalno-usługowy.

Drugi etap polegałby na zagospodarowaniu liczącego około 10110 mkw. terenu wzdłuż ul. Ręczajskiej i wybudowaniu dwóch sześciokondygnacyjnych obiektów mieszkalno-usługowych.

Jak informuje Kancelaria Doradztwa Gospodarczego Cieślak&Kordasiewicz wartość projektu to około 60 mln zł brutto.

Według umowy, partnerzy prywatni odpowiadać będą m.in. za prowadzenie inwestycji, nadzór nad projektem, obsługę sprzedaży i marketingu oraz gwarancję finansowania do momentu uruchomienia kredytu bankowego dla każdego etapu z osobna.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych