PARTNER PORTALU

Mieszkania z certyfikatem droższe, ale opłacalne

Skanska Residential Development Poland zdecydowała, że wszystkie realizowane inwestycje mieszkaniowe będą certyfikowane. O korzyściach dla mieszkańców i wyzwaniach stojących przed deweloperem - mówi Michał Witkowski, dyrektor ds. sprzedaży.

Autor: HouseMarket.pl 05 kwietnia 2016 08:55

Certyfikowanie inwestycji mieszkaniowej jest związane z podniesieniem jakości życia mieszkańców.

- Dbamy o to, jakie materiały są wykorzystywane na budowie, jaka ilość lotnych związków chemicznych jest w używanym materiale. Do tego dochodzą kwestie związane z energooszczędnością. Zakładamy, że poprzez zastosowane rozwiązania opłaty miesięczne związane z utrzymaniem części wspólnych nieruchomości, ponoszone przez klientów będą niższe niż w standardowych projektach - tłumaczy Michał Witkowski, dyrektor sprzedaży w Skanska Residential Development Poland.

Proces certyfikowania projektu mieszkaniowego rozpoczyna się już w momencie planowania.

- Bierzemy pod uwagę, jak budynek jest usytuowany w stosunku do światła naturalnego, jakie rozwiązania będą zastosowane, jak będziemy zarządzać placem budowy – mówi Michał Witkowski.

Jak przyznaje przedstawiciel dewelopera, mimo, że koszty zielonych rozwiązań spadły w ostatnim czasie, budżet inwestycji certyfikowanych musi być zawsze o kilka procent wyższy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych