PARTNER PORTALU

Mieszkanie Plus: budowa w Pruszkowie na starcie

329 mieszkań o średnim metrażu 56 mkw. powstanie w podwarszawskim Pruszkowie w ramach rządowego programu Mieszkanie plus - poinformował BGK Nieruchomości. Jak zapowiada rzeczniczka funduszu Ewa Syta, budowa lokali ruszy w poniedziałek 17 lipca.

Autor: PAP 13 lipca 2017 16:06

Mieszkania powstaną przy ulicy Ludwika Waryńskiego. Jak poinformowała rzeczniczka, "inwestycja położona jest w bliskim sąsiedztwie stacji kolejowej SKM i Kolei Mazowieckich, a czas dojazdu do stacji Warszawa Śródmieście to 25 minut".

Mieszkania powstaną w czterech budynkach, w których zaplanowano siedem kondygnacji naziemnych i jedną podziemną. "Zaplanowano także 427 miejsc postojowych" - dodał BGKN.

Fundusz BGKN, który realizuje program Mieszkanie plus w części komercyjnej, zakłada budowę dostępnych cenowo mieszkań na wynajem z opcją dojścia do własności.

W budowie znajduje się ponad 1,2 tys. lokali. Z kolei liczba mieszkań w przygotowaniu, szacowana na podstawie umów inwestycyjnych podpisanych z partnerami samorządowymi, podmiotami prywatnymi i spółkami skarbu państwa, wynosi 10 tysięcy.

Na razie BGKN ma do dyspozycji 5 mld zł na program Mieszkanie plus, ale - według deklaracji - to dopiero początek i potencjał inwestycyjny funduszu może wynieść docelowo nawet kilkadziesiąt miliardów złotych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych