PARTNER PORTALU

Mieszkaniowa rewitalizacja po francusku

W dokach na obrzeżach Paryża, bezpośrednio przy Sekwanie, powstaje 90-mieszkaniowy budynek, w którym będą m.in. lokale socjalne.

Autor: HouseMarket.pl 12 stycznia 2016 09:33

Dom stoi przy hali przemysłowej Alstomu, która jest w trakcie odnawiania. Nawiązuje do historii tego postindustrialnego terenu. Jego twórcy z francuskiej pracowni Atelier du Pont inspirowali się betonowymi budynkami przemysłowymi z początku XX wieku. Stworzyli potężną, zwartą bryłę budynku urozmaiconego balkonami i metalowymi schodami.

Gmach o powierzchni 6270 mkw. ma bardzo wyrazisty charakter. Czerpie inspiracje z otaczającego go środowiska i z historii miejsca,, a jednocześnie jest zupełnie nowym elementem w przestrzeni miejskiej.

Od północy, od placu Wioślarzy, mieszkańcy mają widok na nowy park nad brzegiem Sekwany. Od tej strony zwraca uwagę bryła budynku i jego wysokość. Od południa intrygują ciekawe schody i ażurowe balkony.

Perforowane metalowe balkony nadają lekkość sylwetce budynku, tworząc duże odkryte przestrzenie stapiające się z krajobrazem. Na parterze, gdzie urządzono ogród krajobrazowy, mieszczą się sklepy i zakłady usługowe.

Atrakcją są zielone tarasy na prawie każdym piętrze. Na szóstej kondygnacji urządzono duży, wspólny ogród warzywny. Będzie nim zarządzać stowarzyszenie mieszkańców. Odpowiada on współczesnym wymogom ekologicznym nakazującym wykorzystanie każdej wolnej przestrzeni na potrzeby mieszkańców.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych