PARTNER PORTALU

Mieszkaniówka przyciąga do Trójmiasta

Trójmiasto kusi ludzi z innych miast, aby przyjechali tam pracować. Trzeba dla nich budować mieszkania, by zachęcić ich do przeprowadzki. Doskonałym przykładem jest stworzony przez Hossę w Garnizonie projekt zwany Clipsterem.

Autor: HouseMarket.pl 30 listopada 2015 09:22

W tym roku w Gdańsku rozpoczęły się projekty, które stworzą 2-2,5 tys. miejsc pracy. - Jeśli to tempo wzrostu się utrzyma, to przekwalifikowanie pracowników nie wystarczy. Musimy zasysać ludzi z innych miast. Trzeba im stworzyć warunki mieszkaniowe, aby zachęcić ich do przeprowadzki. Doskonałym przykładem jest stworzony przez Hossę w Garnizonie Kultury na terenie dawnych koszar Czarnych Huzarów projekt nazwany Clipsterem. Na razie przewidziano tam kilkanaście mikrokawalerek, ale docelowo będzie kilkadziesiąt. Budynek dawnej kantyny wojskowej też będzie za chwilę na to zagospodarowany. Tam są ludzie z różnych stron. Należy budować takie miejsca – twierdzi Alan Aleksandrowicz, prezes zarządu Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego.

Co to jest Clipster?

Clipster to unikalne na skalę krajową miejsce, gdzie pracujący nad swoim pomysłem dostaną nie tylko wsparcie tutorów, ale i dach nad głową. W przeznaczonej na te cele przestrzeni, zlokalizowanej w centrum gdańskiego Wrzeszcza, na terenie realizowanej przez Grupę Inwestycyjną Hossa inwestycji Garnizon, znalazło się m.in. 16 mikroapartamentów oraz strefa coworkingu, która pozwoli społeczności zgromadzonej wokół obiektu na wspólną, kreatywną pracę i spotkania z tutorem.

W ramach trwającego trzy miesiące okresu preakceleracji każdy z projektów otrzyma pomoc jednego z ekspertów, który otoczy swoją opieką i wspomoże doświadczeniem rodzące się pomysły na biznes. W zależności od ich rozwoju rezydencja w Clipsterze może trwać 3, 6 lub 9 miesięcy.

Ceny udziału w programie wraz z najmem mikroapartamentów w Clipsterze wahają się od 900 zł brutto miesięcznie za apartament jednoosobowy do 1500 zł brutto miesięcznie za apartament dwuosobowy - z większością opłat w cenie. Do dyspozycji rezydentów będą również ośrodki artystyczno-koncertowe (Stary Maneż), winiarnia, minibrowar, siłownia, panel wspinaczkowy, park, kawiarnie oraz restauracje, znajdujące się na terenie Garnizonu Kultury.

Clipster to stworzona przez Alfabeat i Gdański Inkubator Przedsiębiorczości Starter unikalna przestrzeń do rozwoju pomysłów skupiona wokół tworzącej go społeczności innowatorów i kreatywnych idei. Dzięki spięciu kilku obszarów rozwoju (coworking, coliving, cocreating) z fazą preakceleracji Clipster umożliwia zdobycie wiedzy i kompetencji niezbędnych do rozwoju pomysłu i szybszego startu biznesu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych