PARTNER PORTALU

Mieszkaniowy raj na wybrzeżu Portugalii

Vilamoura to jeden z najbardziej rozpoznawalnych rejonów turystycznych w Portugalii. Prywatni inwestorzy za miliard dolarów zbudują na nim mieszkaniowo-komercyjny kompleks wypoczynkowy.

Autor: Housemarket.pl 04 listopada 2015 13:47

Inwestycja staje się coraz bardziej realna. Władze regionu Algarve przyjęły plan zagospodarowania terenów o powierzchni 400 ha. To drugi etap inwestycji Vilamoura World warty 1 mld euro.

Vilamoura to jeden z najchętniej odwiedzanych przez turystów regionów Portugalii. Łączna powierzchnia terenów rekreacyjnych to 1,7 tys. ha. Prawie 25 proc. tej liczby wchodzi w skład Vilamoura World. Nowy plan zagospodarowania pozwoli na zabudowanie nawet 680 tys. mkw. powierzchni. Powstanie łącznie 18 budynków o funkcji mieszkaniowej, hotelowej, rozrywkowej, turystycznej, usługowej i handlowej.

Plan zakłada powstanie sześciu oddzielnych obszarów: Vilamoura Marina, Vilamoura Golf, Vilamoura Active, Vilamoura Villages, Vilamoura Estates oraz Vilamoura Lakes. Każdy z nich ma charakteryzować się innym podejściem do klienta, ofertą oraz specyfiką. Wszystkie mają jednak opierać się na wysokiej jakości wykonania oraz dbałością o środowisko.

Docelowo w części Vilamoura Lakes powstanie 1,9 tys. mieszkań z 3,6 tys. łóżkami. Inwestorzy nie ujawniają wszystkich szczegółów. Wiadomo jedynie, jak wyglądać będzie rejon Marina, w którym powstanie klub jachtowy, spa, sala gimnastyczna, trzy restauracje i duża oferta butikowych sklepów.

Bezpośrednim inwestorem projektu jest firma Vilamoura.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych