PARTNER PORTALU

Mniej apartamentów we flagowym projekcie Sawa Apartments. Tak zdecydowali klienci

Zgodnie z projektem, luksusowy apartamentowiec na Solcu miał mieścić 113 apartamentów. Jednak kupujący mieszkania podjęli inną decyzję...

Autor: HouseMarket.pl 08 lipca 2016 12:07

Liczba zaprojektowanych wstępnie apartamentów Solca Residence wynosiła 113. Przez pierwsze 1,5 roku budowy luksusowy apartamentowiec zachowywał jednak bardzo dużą elastyczność konstrukcyjną w kwestii układu lokali mieszkalnych. Dzięki temu nabywcy mieszkań w tym obiekcie stali się niejako współarchitektami projektując własne apartamenty poprzez łączenie ze sobą lokali sąsiadujących. W taki oto sposób, po osiągnięciu stanu surowego otwartego, Solec Residence mieści w sobie nie 113, lecz 94 apartamenty.

- Solec Residence ma konstrukcję słupowo-płytową. Usztywniają ją konstrukcje żelbetowe klatek schodowych i trzonów wind. Z punktu widzenia klientów jest to bardzo korzystna konstrukcja dająca duże możliwości zmian układu apartamentów, szczególnie w płaszczyźnie poziomej. W takich przypadkach ograniczają nas jedynie układy korytarzy części wspólnych, które - jako jedyne - muszą pozostać niezmienne - mówi Paweł Bogiel, kierownik kontraktu i budowy z ramienia firmy Karmar, generalnego wykonawcy. - Dzięki dobrej współpracy z architektami tego obiektu bardzo sprawnie przerobiliśmy go w wielu miejscach łącząc ze sobą apartamenty zarówno w poziomie, jak i w pionie.

Na życzenie klientów łączono po dwa i po trzy apartamenty - zarówno w płaszczyźnie poziomej, jak i pionowej. Na prośbę niektórych klientów w budowanym obecnie apartamentowcu powiększane są również tarasy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych