PARTNER PORTALU

Mobilne budownictwo. Sposób na dobry biznes

Mobline budownictwo modułowe cieszy się w Polsce coraz większą uwagą. Na terenie kraju powstało już kilkadziesiąt projektów tego typu. Zobaczcie niektóre z nich.

Autor: housemarket.pl 24 lipca 2017 13:43

Zwiększenie aktywności spółki w tym zakresie związane jest z sezonowymi inwestycjami stawianymi technologią modułową w przestrzeni miejskiej, a także na plażach. Ma to związek z coraz większym ruchem turystycznym, który obserwujemy w ostatnich latach w Polsce.

Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego, w roku ubiegłym liczba turystów odwiedzających nasz kraj wzrosła o ponad 7% w porównaniu do roku 2015, co dało aż 6,1 mln osób. Zainteresowanie wczasami w Polsce jest coraz większe. Potwierdzają to również wstępne szacunki Polskiej Izby Turystyki z zeszłego roku, z których wynika, że ruch w kurortach nadbałtyckich wzrósł o ok. 20%. Coraz większa ilość turystów w Polsce, przekłada się m.in. na wzmożone zapotrzebowanie na mobilne obiekty gastronomiczno-rozrywkowe. To z kolei oznacza dodatkowe możliwości rozwoju dla firm które realizują coraz więcej takich inwestycji. 

– Biznes w Polsce obecnie nastawiony jest na szybkie, elastyczne, kompleksowe oraz mobilne rozwiązania budowlane. Można to m.in. zaobserwować w branży gastronomiczno-rozrywkowej szczególnie w okresie letnim. Turyści tłumnie odwiedzają popularne miejsca, które zarówno w dzień, jak i w nocy tętnią życiem. Odpowiedzią na te oczekiwania – zarówno ze strony inwestorów, jak i osób szukających rozrywki – są lokale stawiane technologią modułową – mówi Jacek Staniszewski, dyrektor generalny Touax. – Nasze modułowe realizacje są nie tylko estetyczne, ale także wyposażone w sieci informatyczne, co podnosi funkcjonalność oraz standard tych obiektów. Dodatkowo mogą również zawierać liczne przeszklenia, co zdecydowanie podnosi atrakcyjność inwestycji – wyjaśnia ekspert.

Firma może pochwalić się realizacjami rozrywkowo-gastronomicznymi na terenie całego kraju. Wyjątkowo popularne okazały się obiekty postawione na Wybrzeżu np. Moloteka na plaży w Gdańsku Brzeźnie, tzw. beach bary w Jastarni, Dębkach, Ustce, Władysławowie, Międzyzdrojach oraz Łebie, a także kultowy warszawski Temat Rzeka na plaży nad Wisłą oraz pierwotna wersja klubu Cud nad Wisłą. Producent co roku dostarcza też budynki eventowe na festiwale Warsaw Orange Festival i Open’er Festival. Warto wspomnieć, że ogromnym zainteresowaniem cieczy się również modułowy KontenerART wykonany przez Touaxa, czyli mobilne i multifunkcyjne centrum kultury i sztuki, a także miejsce rekreacji i wypoczynku w Poznaniu.

Ciekawą realizacją Touaxa jest Moloteka, czyli klub stworzony z kontenerów znajdujący się pomiędzy 53 i 54 wejściem na plaży w Gdańsku Brzeźnie. Łączy on ze sobą liczne funkcje, stanowiąc zaplecze gastronomiczne, rekreacyjne oraz sportowe. Moloteka nazywana jest też czasami „letnim stadionem narodowym”.

Moloteka posiada też bar, przestrzeń barową z tarasem i pomieszczenie VIP. Dzięki temu obiekt jest często wynajmowany na różnego rodzaju imprezy zarówno przez firmy, jak i osoby prywatne. funkcjonuje od 2015 roku w sezonie letnim, od maja do września. Składa się z 23 modułów i posiada prawie 413 m². Warto podkreślić, że inwestycja została postawiona zaledwie w 4 tygodnie, a jej celem było przyciągnięcie turystów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych