PARTNER PORTALU

Mostostal zrealizuje kontrakt wojskowy w Redzikowie

Na zlecenie Rejonowego Zarządu Infrastruktury w Gdyni Mostostal Warszawa zrealizuje nowy kontrakt dla jednostki wojskowej w Redzikowie. Za realizację zamówienia będzie odpowiedzialny oddział północny Mostostalu Warszawa pod dyrekcją Macieja Sasaka.

Autor: HouseMarket.pl 18 października 2016 10:10

W ramach podpisanej umowy Mostostal Warszawa dokona modernizacji budynku nr 20 na potrzeby 6 Wojskowego Oddziału Gospodarczego oraz jednostki wojskowej w Redzikowie. Obecnie obiekt nie jest użytkowany. Składa się z dwóch trzykondygnacyjnych części o przeznaczeniu hotelowym, sztabowo-biurowym ze stołówką.

Po przebudowie i ukończeniu wszystkich robót budowlano-instalacyjnych budynek będzie w pełni przystosowany do pełnienia tych funkcji. Zakres prac obejmuje wykonanie nowej elewacji budynków, wymianę pokrycia dachowego, remont istniejących pomieszczeń, montaż nowej stolarki okiennej i drzwiowej oraz dostawę wyposażenia. Oprócz tego inwestycja zakłada zagospodarowanie terenu przyległego do budynku, w tym wyburzenie budynków nr 21 i 22, budowę parkingów i nawierzchni utwardzonych, wiaty na śmieci, obudowy ażurowej na agregaty chłodnicze, wycinkę drzew oraz przebudowę przyłączy.

– W przypadku zleceń realizowanych na potrzeby wojska wykonawca musi spełniać wyśrubowane kryteria. Nie każda firma może przystąpić do takiego przetargu. Należy posiadać odpowiednie uprawnienia i certyfikację i takie właśnie posiada Mostostal Warszawa. Oddział Północny już wcześniej realizował podobne inwestycje. W ostatnich latach wystąpiliśmy w roli generalnego wykonawcy przy przebudowie hali sportowej oraz basenów w ośrodku wojskowym w Mrągowie oraz przy budowie budynków garażowych z placami manewrowymi w jednostce wojskowej w Braniewie. Zadanie w Redzikowie stanowi jednak najbardziej prestiżową realizację ze względu na znaczenie obronne tamtejszej jednostki – powiedział Maciej Sasak, dyrektor oddziału północnego.

Kompleks wojskowy w Redzikowie został uznany za priorytetowy obszar dla Polskich Sił Zbrojnych. Funkcjonująca tam jednostka wojskowa jest z kolei uznawana za strategiczną formację żołnierską dla obronności kraju i dalszego rozwoju polskich sił obronnych. Placówka podlega stałej modernizacji celem dostosowywania do obowiązujących wymogów wojskowych.

Za nadzór i kompleksową obsługę kontraktu odpowiada oddział północny pod dyrekcją Macieja Sasaka oraz zespół pod kierownictwem Roberta Kiezika, kierownika kontraktu oraz Zbigniewa Skoniecznego, kierownika budowy

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych