PARTNER PORTALU

Murapol na zakupach. W planach 1,7 tys. nowych mieszkań

Toruń, Kraków i Wrocław to nowe punkty na mapie przyszłych inwestycji Murapolu. Deweloper przeznacza miliony na powiększenie banku ziemi.

Autor: HouseMarket.pl 04 grudnia 2015 13:25

Spółka zależna Murapolu kupiła działkę o obszarze ponad 0,6 ha przy ul. Polskiego Czerwonego Krzyża i ul. Grudziądzkiej w Toruniu.

Murapol zainwestował w nowe grunty 8,3 mln zł. Na nieruchomości spółka planuje realizację nowego projektu deweloperskiego na 182 mieszkania o łącznej powierzchni użytkowej liczącej 6 872 mkw.

To już kolejny w ostatnich dniach zakup ziemi przez dewelopera. Pod koniec listopada firma podpisała przedwstępną umowę, na mocy której zobowiązała się do kupna nieruchomości o powierzchni ponad 2,48 ha przy ul. Dożynkowej we Wrocławiu za 12,9 mln zł. Deweloper planuje tam budowę około 430 mieszkań zajmujących łącznie 20 tys. PUM.

Z kolei w pierwszej połowie ub. miesiąca Murapol podpisał umowę przedwstępną na zakup ok. 4,24 ha gruntów przy ul. Pachońskiego w Krakowie za kwotę 56 mln zł. W Krakowie firma planuje realizację 1111 lokali mieszkalnych liczących łącznie ok. 53 284 mkw. PUM.Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych