PARTNER PORTALU

Murapol Osiedle Parkowe. Udany debiut

Grupa Murapol rozpoczęła sprzedaż mieszkań w pierwszej gliwickiej inwestycji - Murapol Osiedle Parkowe, która powstaje przy ulicy Kozielskiej w Gliwicach. W ramach pierwszego etapu budowy, do dyspozycji klientów zostało udostępnionych 96 lokali.

Autor: housemarket.pl 15 marca 2018 14:08

Cała inwestycja będzie docelowo kilkuetapowym projektem deweloperskim, w ramach którego powstanie kompleks mieszkaniowy obejmujący ponad 600 lokali o łącznej powierzchni użytkowej wynoszącej około 26 tys. mkw.

W ofercie pierwszego etapu inwestycji Murapol Osiedle Parkowe znajdują się kawalerki oraz mieszkania 2-, 3- i 4- pokojowe o najbardziej poszukiwanych metrażach – od 23,5 do 58 mkw., powstające w 8-kondygnacyjnym budynku. Lokale na parterze będą posiadały zielone ogródki, zaś te na piętrach balkony. Do wybranych mieszkań na 4 i 5 piętrze będą przynależy przestronne tarasy.

Autorem projektu architektonicznego inwestycji jest Murapol Architects Drive, pracownia architektoniczna należąca do Grupy Abadon Real Estate, skupiającej segment wykonawczy holdingu Murapol. Prace związane z przygotowaniem terenu pod budowę inwestycji rozpoczęły się w lutym br., zaś przekazanie gotowych mieszkań nabywcom, wg obecnego harmonogramu inwestycji, powinno nastąpić w drugim kwartale 2019 roku.

– Inwestycja w Gliwicach jest kolejnym przykładem realizacji naszej strategii biznesowej, zgodnie z którą w swojej działalności wykorzystujemy potencjał nie tylko największych polskich metropolii, ale również mniejszych miejscowości, których mieszkańcy także potrzebują nowych mieszkań. Taką lokalizacją są właśnie Gliwice, znaczący ośrodek akademicki z proinwestorską strategią, który przyciąga wielu przedsiębiorców. Powstający w ten sposób atrakcyjny rynek pracy sprawia, że Gliwice są dobrym miejscem do zamieszkania, a to w naturalny sposób kreuje potencjał do prowadzenia tutaj działalności deweloperskiej – mówi Nikodem Iskra, prezes zarządu Murapol. 

Projekt Murapol Osiedle Parkowe powstaje w zielonej części Gliwic, w dzielnicy Wojska Polskiego, położonej tuż obok Śródmieścia, przy ul. Kozielskiej. Ta część miasta jest doskonale skomunikowana z pozostałymi jego dzielnicami, a także z trasami wyjazdowymi, w tym z autostradą A4. Okolica charakteryzuje się rozwiniętą infrastrukturą handlowo-usługową, rekreacyjną oraz komunikacyjną. W bezpośrednim sąsiedztwie inwestycji znajduje się park handlowy Arena, a w niedużej odległości także parki miejskie oraz rzeka Kłodnica.

Poza Gliwicami Grupa Murapol jest obecna także w innych lokalizacjach województwa śląskiego, takich jak Katowice, Sosnowiec, Siewierz, Tychy czy Bielsko-Biala, a niebawem uruchomi pierwszą inwestycję w Mikołowie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych