PARTNER PORTALU

Murapol umacnia pozycje na śląsku

Z początkiem 2018 roku Grupa Murapol wprowadziła do sprzedaży kolejne etapy dwóch inwestycji - Murapol Nowy Bażantów w Katowicach oraz Murapol Śląskie Ogrody w Tychach. Oferta grupy została powiększona o 294 mieszkania.

Autor: housemarket.pl 22 stycznia 2018 12:49

W stolicy Górnego Śląska Grupa Murapol wprowadziła do sprzedaży drugi etap inwestycji Murapol Nowy Bażantów, w ramach którego do dyspozycji klientów zostały postawione kawalerki oraz mieszkania 2- i 3- pokojowe o metrażach od 28 do 59 mkw., powstające w budynku z 11 kondygnacjami naziemnymi oraz podziemną halą garażową, przeznaczoną dla 120 pojazdów. Ponadto projekt przewiduje 271 naziemnych miejsc parkingowych na terenie wokół budynku. Wszystkie oferowane mieszkania będą posiadały przestronne balkony, a lokale na parterze tarasy wybrukowane kostką.

Druga wprowadzona do sprzedaży oferta to trzeci etap inwestycji Murapol Śląskie Ogrody w Tychach, w ramach którego w dwóch budynkach z 6 kondygnacjami naziemnymi zaoferowano kawalerki oraz mieszkania 2- i 3- pokojowe o metrażach od 23 do 52 mkw. Ponadto, przewidziano wspólną kondygnację podziemną z halami garażowymi, w których łącznie powstanie 77 miejsc postojowych. Dodatkowo na terenie inwestycji zaprojektowano kolejnych 130 stanowisk parkingowych. Mieszkania na parterze oraz niektóre lokale na ostatnim piętrze będą posiadały obszerne tarasy, natomiast mieszkania na piętrach - duże balkony.

Projekty obydwu inwestycji zostały opracowane przez architektów Murapol Architects Drive Sp. z o.o., pracowni architektonicznej należącej do Grupy Abadon Real Estate, która skupia segment wykonawczy holdingu Murapol. Obecne harmonogramy obydwu projektów przewidują rozpoczęcie prac budowlanych jeszcze w pierwszym kwartale 2018 roku.

- Naszym celem na 2018 rok jest zintensyfikowanie działalności na wszystkich kluczowych dla nas rynkach, a Śląsk i Zagłębie niewątpliwie do takich należą. Region Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii to obszar z olbrzymim potencjałem gospodarczym, a także demograficznym. Szacuje się, że mieszka tutaj ok. 2,2 mln ludności. Nasz bogaty bank ziemi, także na terenie województwa śląskiego oraz pełen zakres kompetencji niezbędnych do realizacji inwestycji deweloperskich, pozwala nam konsekwentnie odpowiadać na potrzeby lokalowe mieszkańców Śląska i Zagłębia. – mówi Nikodem Iskra, prezes zarządu Murapol. - Już teraz jesteśmy obecni w czterech miastach Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, to jest w Katowicach, Tychach, Sosnowcu i Siewierzu, a już wkrótce zaoferujemy pierwsze lokale w Mikołowie i Gliwicach. Ponadto przyglądamy się kolejnym rynkom w tym regionie  - dodaje. 

Obydwie inwestycje, w których Grupa Murapol uruchomiła sprzedaż kolejnych etapów, posiadają lokalizacje idealne dla osób ceniących ciszę i bliskość natury. Projekt Murapol Nowy Bażantów przy ul. Bażantów w Katowicach znajduje się w spokojnej dzielnicy, niedaleko Rezerwatu Las Murckowski oraz Rezerwatu Ochojec. Ta cześć miasta jest przy tym bardzo dobrze skomunikowana zarówno z centrum, jak i trasami w kierunku Krakowa, Wrocławia czy Warszawy. Z kolei inwestycja Murapol Śląskie Ogrody w Tychach jest zlokalizowana w południowej, zielonej części miasta, przy ul. Żorskiej. Dzielnicę otaczają liczne tereny zielone oraz akweny wodne. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych