PARTNER PORTALU

Murapol umacnia pozycję na Śląsku. Szykuje się debiut w Mikołowie

Murapol podpisał przedwstępną umowę dotyczącą nabycia nieruchomości w Mikołowie. Na zakontraktowanym terenie grupa zamierza zrealizować swój pierwszy projekt w tym mieście, w ramach którego powstanie ok. 151 lokali mieszkalnych.

Autor: housemarket.pl 11 października 2017 08:59

Umowa dotyczy nabycia użytkowania wieczystego nieruchomości o powierzchni ok. 1,77 ha przy ul. Skalnej w Mikołowie. Na zakontraktowanym terenie Murapol zamierza zrealizować projekt, w ramach którego powstanie ok. 151 lokali mieszkalnych o łącznej powierzchni użytkowej wynoszącej ok. 6,5 tys. mkw. Ponadto do dyspozycji mieszkańców zostanie postawionych 228 miejsc postojowych. Transakcja opiewa na kwotę 1,4 mln zł netto.

Podpisana umowa jest następstwem wygranego w lipcu br. przez grupę Murapol przetargu ogłoszonego przez Mikołowską Spółdzielnię Mieszkaniową. Ostateczna umowy przenosząca własność użytkowania wieczystego nieruchomości zostanie podpisana po spełnieniu się warunków zawieszających, co ma nastąpić do 31 grudnia 2017 roku, oraz nieskorzystaniu przez Prezydenta Miasta Mikołowa z prawa pierwokupu do tego terenu.

- Od kilku lat konsekwentnie rozwijamy działalność deweloperską w Aglomeracji Śląskiej. Niezaprzeczalne atuty demograficzne i ekonomiczne tego regionu sprawiają, że przyciąga on wielu inwestorów. Znaczna większość z nich buduje na terenie Katowic. My nie ograniczamy się tylko do stolicy województwa śląskiego, gdyż dostrzegamy duży potencjał również w mniejszych miastach Aglomeracji, których mieszkańcy także potrzebują lokali z rynku pierwotnego – mówi Michał Sapota, prezes zarządu Murapol. – Inwestycja w Mikołowie wpisuje się w naszą strategię umacniania pozycji na rynku mieszkaniowym Górnego Śląska – dodaje Michał Sapota.

W miastach Śląska i Zagłębia Grupa Murapol sprzedała do tej pory ponad 2,3 tys. mieszkań, w tym blisko 1,5 tys. poza stolicą województwa śląskiego. W aktualnej, górnośląskiej ofercie Grupa posiada ok. 977 lokali, w tym 487 poza Katowicami. Ponadto Murapol przygotowuje ponad 2,9 tys. nowych mieszkań w Tychach, Siewierzu, Bielsku-Białej, Sosnowcu i Gliwicach, o łącznej powierzchni użytkowej 190 tys. mkw. Zaś w samej stolicy województwa śląskiego rozpoczęła prace nad blisko 2,8 tys. lokalami w czterech inwestycjach, o łącznej powierzchni użytkowej ok. 120 tys. mkw. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych