PARTNER PORTALU

Murapol walczy o bloki w Krakowie

Deweloper chce zalegalizować budowę bloków na terenie, na którym powstać miały obiekty sportowe. Musi jednak najpierw zapłacić 4 mln zł. Władze Krakowa uważają, że takie rozwiązanie sporu jest zgodne z interesem społecznym.

Autor: Gazeta Wyborcza 22 czerwca 2016 10:46

Jako pierwszy tę sytuację opisał Onet. Według informacji portalu, w 2012 roku władze klubu Garbarnia razem z przedstawicielami Murapol stworzyły spółkę Murapol Garbarnia. Część terenów, które miasto oddało klubowi 13 lat wcześniej w ramach rekompensaty za zburzony stadion, przeszło w ręce firmy deweloperskiej. W zamian klub miał dostać około 7 mln zł na spłatę zaległości i budowę kompleksu sportowego. Rozpoczęła się też budowa nowego stadionu na 4,5 tys. osób z zapleczem biurowo-komercyjnym.

Mimo, że działki były miejskie i deweloper mógł budować na nich tylko obiekty sportowe, zwrócił się o wydanie warunków zabudowy, a potem zdobył pozwolenia na budowę bloków.

Po tym, jak ruszyła sprzedaż prawie 200 mieszkań, miasto wniosło sprawę do sądu. Rozpoczęła się też dyskusja nad zmianą przeznaczenia terenu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych