PARTNER PORTALU

Murapol wybuduje przy Dolinie Trzech Stawów

Grupa Murapol nabyła działki zlokalizowane u zbiegu ulic Granicznej i Pułaskiego w Katowicach. Na zakontraktowanym terenie deweloper zamierza zrealizować projekt obejmujący 2 budynki, w których znajdą się 243 mieszkania.

Autor: housemarket.pl 15 grudnia 2017 09:08

Grupa Murapol, w ramach segmentu deweloperskiego prowadzonej działalności, podpisała umowę dot. nabycia prawa użytkowania wieczystego działek, o łącznej powierzchni wynoszącej ponad 0,9 ha. Grupa zamierza zrealizować tam kolejny projekt deweloperski obejmujący 2 budynki, w których znajdą się mieszkania o łącznej powierzchni użytkowej wynoszącej ponad 10,7 tys. mkw.

Dodatkowo w ramach inwestycji powstanie 369 miejsc postojowych usytuowanych w podziemnych halach garażowych budynków oraz na parkingu zewnętrznym. Transakcja opiewa na kwotę 10 mln zł netto i obejmuje nabycie także praw autorskich oraz dokumentacji projektowej i administracyjnej dot. projektu jaki powstanie na zakupionym terenie.

Nabyte działki znajdują się tuż przy Dolinie Trzech Stawów, w otoczeniu zieleni i akwenów wodnych, w pobliżu licznych miejsc rekreacji, a zarazem bardzo blisko ścisłego centrum miasta. Ta część miasta jest doskonale skomunikowana z pozostałymi jego dzielnicami, a także innymi miejscowościami Aglomeracji Śląskiej.

- Katowice bardzo dynamicznie rozwijają się, zarówno pod względem gospodarczym, jak i demograficznym. Niska stopa bezrobocia, wysokie wynagrodzenia, najlepiej rozwinięta w Polsce sieć drogowa, a także bogata oferta kulturalna i liczne tereny zielone sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się tutaj zamieszkać. Chcąc wykorzystać potencjał tego rynku stale umacniamy swoją pozycję na nim. Już teraz stolica województwa śląskiego jest jedną z kluczowych lokalizacji na naszej mapie inwestycji z konsekwentnie powiększanym portfelem projektów realizowanych i w przygotowaniu - mówi Nikodem Iskra, wiceprezes zarządu Murapol. - Na nieruchomości przy ulicach Granicznej i Pułaskiego, będącej naszą najatrakcyjniejszą lokalizacją od początku obecności w Katowicach, zamierzamy zrealizować projekt deweloperski, w ramach którego zaoferujemy lokale z segmentu premium oraz widokiem na stawy - dodaje Nikodem Iskra.

Obecnie Grupa Murapol realizuje w stolicy Górnego Śląska dwa projekty mieszkaniowe: Murapol Nowy Bażantów oraz Murapol Śląskie Tarasy, w których łącznie powstanie blisko 250 lokali. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych