PARTNER PORTALU

Mzuri CFI ma pomysł na inwestycje na Śląsku

Mzuri CFI systematycznie rozwija się na rynku mieszkań na wynajem. Grupa m.in. powołuje spółki inwestowania grupowego, zajmujące się zakupem kamienic czy niewielkich działek, na których można zbudować 30-50 mieszkań. - Łatwiej jest zebrać kapitał na taką inwestycję, niż znaleźć dobry cel inwestycyjny - podkreśla Artur Kaźmierczak, partner zarządzający, Mzuri CFI.

Autor: HouseMarket.pl 28 lutego 2018 11:34

Wśród najbliższych planów Mzuri CFI są m.in. inwestycje w Łodzi i na Śląsku. - Musimy zainwestować kapitał od inwestorów, który zebraliśmy na przedsięwzięcia związane z rewitalizacją Łodzi. Powołaliśmy spółkę celową, która ma inwestować w łódzkie kamienice. Myślimy o podobnej spółce na Śląsku – zapowiada Artur Kaźmierczak.

Jaka jest recepta na udany biznes na wynajem? Kaźmierczak odpowiada, że jednocześnie bardzo prosta i bardzo skomplikowana. - Prosta, bo trzeba dobrze kupić, a potem dobrze wynajmować. Skomplikowana m.in. dlatego, że trzeba dobrze zarządzać najmem - mówi Artur Kaźmierczak.

Wśród barier rozwoju rynku na wynajem w Polsce wymienia m.in. świadomość usług zarządzania najmem. - Niewielu Polaków wie, że mając mieszkania na wynajem, może komuś powierzyć znalezienie najemcy i zarządzanie najmem – wyjaśnia. Pewną przeszkodą są także: środowisko prawne, zwłaszcza ustawa o ochronie praw lokatorów i podaż mieszkań na wynajem – mnóstwo ludzi inwestuje w mieszkania na wynajem, przez co ceny najmu rosną.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych