PARTNER PORTALU

Mzuri Investments rozbudowuje bazę mieszkań na wynajem

Mzuri Investments zakończyła pierwszy etap gruntownego remontu kamienicy w Łodzi. Wszystkie mieszkania na wynajem od razu sprzedano. Firma planuje już zakup kolejnych nieruchomości, które trafią na rynek najmu.

Autor: HouseMarket.pl 24 czerwca 2015 13:09

Kamienica została kupiona od prywatnego właściciela przez firmę Mzuri Investments 30 października 2013 roku. Po uprawomocnieniu pozwoleń na budowę, remont kamienicy ruszył latem 2014 roku. - Znacząco podnieśliśmy standard – mówi Jarosław Kalinowski, dyrektor ds. budowlanych w firmie Mzuri Investments. - W momencie zakupu nie było centralnego ogrzewania, brakowało wygód, w kamienicy były stare instalacje, przeciekający dach i wiele innych niedogodności – wylicza. Dziś kamienica ma nowy dach, nowe instalacje, ciepło miejskie i własny węzeł cieplny, elewacja została ocieplona, wszystkie okna wymienione, a wjazdu na posesję strzeże brama. - Wprowadziliśmy tę kamienicę w XXI wiek. Mieszkańcom zapewnimy elegancki, schludny i wygodny standard życia - chwali się Kalinowski.

Lokale miały bardzo atrakcyjne ceny: najtańsze 14-metrowe kawalerki kosztowały ok. 75 tys. zł w standardzie „pod klucz”, czyli łącznie z wyposażeniem kuchni, łazienki (również w AGD) oraz umeblowaniem  - Zależało nam nie tyle na zarobku, ile na rozbudowaniu bazy mieszkań na wynajem w Łodzi. To ważne dla przyszłości miasta – tłumaczy Artur Kaźmierczak, prezes Mzuri Investments.

Łódź jest atrakcyjnym miejscem na inwestycje w mieszkania na wynajem - jest trzecim największym miastem w Polsce pod względem liczby mieszkańców i jednym z największych w kraju ośrodków akademickich. Leży w centrum Polski przy skrzyżowaniu dwóch głównych autostrad, co wróży dobrze jej rozwojowi, zwłaszcza po ukończeniu połączenia północ - południe i obwodnicy miasta. – Wbrew obiegowym opiniom saldo migracji z Łodzi to jedynie minus 1643 osoby rocznie (znacznie mniej niż np. w Poznaniu - minus 2310 osób). W dodatku ok. 80 proc. osób opuszczających Łódź przenosi się do jej miast satelickich pracując i wydając pieniądze w Łodzi. Cała metropolia łódzka jest przy tym obszarem w miarę stabilnym demograficznie – wyjaśnia Kaźmierczak. Łódź przyciąga coraz więcej inwestycji, w tym z sektora SSC/BPO, który dla inwestorów w mieszkania jest szczególnie atrakcyjny, gdyż jego pracownicy z reguły raczej wynajmują niż kupują swoje mieszkania.

Znaleźli się już pierwsi chętni najemcy, którzy zarezerwowali mieszkania, zachęceni niskimi cenami najmu oferowanymi przez Mzuri. - Najtańsze mieszkanie można wynająć w kamienicy przy Pabianickiej już za 590 zł miesięcznie, w tym opłaty – wyjaśnia Krzysztof Bystrosz, wiceprezes Mzuri i rodowity Łodzianin. – Jest to bardzo atrakcyjna cena dla mieszkań w tej okolicy i w tak dobrym standardzie. Pierwsi najemcy wprowadzą się do mieszkań już w czerwcu.

Mzuri Investments, jest w trakcie nabywania kolejnej kamienicy przy ul. Targowej w Łodzi. Tym razem działając jako udziałowiec Mzuri CFI 1, czyli platformy grupowego inwestowania w nieruchomości, którego pionierem w Polsce jest Mzuri CFI. Mzuri CFI ma na celowniku kolejne łódzkie kamienice.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych