PARTNER PORTALU

Mzuri z coraz większym kapitałem na budowę portfela mieszkań

Mzuri CFI2 pozyskała już ponad 1,3 mln zł kapitału na budowę portfela mieszkań na wynajem. Jeśli spółce uda się zgromadzić planowane 3 mln zł, będzie to największe przedsięwzięcie crowdfundingowe w Polsce.

Autor: HouseMarket.pl 21 września 2015 13:18

Tylko do 30 września trwa pierwsza tura naboru, po tym terminie cena za udziały wzrośnie. Prognozowana stopa zwrotu z inwestycji wynosi ok. 6-7 proc. w skali roku.

Specjalizująca się w zarządzaniu najmem mieszkań i inwestowaniu w nieruchomości Grupa Mzuri w czerwcu uruchomiła kolejną spółkę celową – Mzuri CFI 2 – która w oparciu o model inwestowania społecznościowego nabędzie portfel mieszkań na wynajem. To największa dotychczas inicjatywa crowdfundingowa w Polsce.

– Do tej pory na rynku nieruchomości inwestować mogły tylko osoby, które posiadały wysoką nadwyżkę gotówki. Mzuri CFI znosi to ograniczenie i udostępnia rynek nieruchomości dla inwestorów, którzy, ze względu na wysokie kapitałowe bariery wejścia, omijali z daleka ten sposób inwestowania – komentuje Artur Kaźmierczak, prezes Mzuri CFI 2. – Aktualnie prowadzimy nabór środków w ramach spółki CFI 2, która nabędzie portfel mieszkań na wynajem i będzie regularnie wypłacać udziałowcom zysk z najmu. Inwestując z Mzuri CFI 2 wystarczy kapitał w wysokości od 10 tys. zł, by zacząć czerpać korzyści generowane przez zakup mieszkań na wynajem. Naszym celem jest zgromadzenie 2-3 mln zł kapitału, co oznacza, że będzie to największe przedsięwzięcie crowdfundingowe w Polsce –  dodaje Kaźmierczak.

Próg wejścia do inwestycji wynosi 10 tys. zł. Prognozowana stopa zwrotu z inwestycji wynosi ok. 6-7 proc. w skali roku. 30 września kończy się pierwsza tura naboru do Mzuri CFI 2, po tym terminie cena za udziały wzrośnie.

Pierwsza ze spółek, Mzuri CFI 1 cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony inwestorów i pozyskała pod koniec 2014 roku ponad 1,5 mln zł na zakup i remont kamienicy w celu późniejszego sprzedania mieszkań przeznaczonych na wynajem. Udziały w spółce objęło wówczas 64 inwestorów. Obecnie Mzuri CFI 1 jest już na etapie przygotowywania zakupionej w Łodzi kamienicy do remontu. Prognozowana stopa zwrotu z tej inwestycji wynosi 10 proc. w skali roku.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych