PARTNER PORTALU

Na Apartamentach Księcia Janusza zawisła wiecha

Totalbud zakończył prace konstrukcyjne w Apartamentach Księcia Janusza, którego inwestorem jest warszawska Spółdzielnia Mieszkaniowa Koło.

Autor: HouseMarket.pl 27 sierpnia 2015 08:18

 Tym samym nowy stołeczny budynek mieszkalny o powierzchni użytkowej mieszkań wynoszącej 4370 mkw. osiągnął stan surowy otwarty. Projektantem budynku jest firma architektoniczna FS&P Arcus.

W ramach kontraktu z inwestorem Totalbud wykonuje całą konstrukcję budynku oraz elementy zewnętrzne, następnie zaś oddaje inwestycję „pod klucz”. Budowa ruszyła 10 października 2014 r., natomiast czas budowy określono na 19 miesięcy. Budynek przy ulicy Księcia Janusza 42 będzie miał kształt litery „L” i powstaje na działce o powierzchni 3195 mkw.

- Roboty biegną zgodnie z harmonogramem. Warunki geologiczne na działce są dobre. Budynek ma konstrukcję żelbetową słupowo-stropową, natomiast ściany zewnętrzne są z pustaków ceramicznych. Projekt budynku jest bardzo wysokiej klasy, stąd nie mamy problemów z dokumentacją techniczną, co nie zawsze jest normą na krajowych budowach sektora mieszkaniowego - komentuje dyrektor projektu Tomasz Grochowski z Totalbudu.

Budynek będzie miał od czterech do sześciu kondygnacji nadziemnych i dwie podziemne garażowe z 76 miejscami postojowymi (poziom -1) i 86 miejscami (poziom -2). Bardzo nowoczesny system wjazdu do garaży będzie się składał między innymi z kart zbliżeniowych dalekiego zasięgu. Na parterze znajdą się cztery lokale usługowe, natomiast inną część parteru będzie stanowiło patio z lokalami mieszkalnymi. Budynek będzie miał 71 mieszkań o powierzchniach użytkowych od 42,4 do 120,7 mkw. W każdym mieszkaniu będzie antena do odbioru programów satelitarnych i łącze telewizji cyfrowej standardu DVB-T.

Totalbud specjalizuje się w kompleksowej budowie obiektów „pod klucz”. Oprócz tego firma wykonuje konstrukcje żelbetowe, roboty ziemne, posadzkarskie i elewacje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych