PARTNER PORTALU

Na budowie Staromiejskiej 13a zyskają okoliczne kamienice

W miejscu dawnego Młyna Parowego w Katowicach powstaje kameralny biurowiec. Przebudowa obejmie również teren sąsiadujący z obiektem: podwórze, przejście prowadzące do budynku i elewacje okolicznych kamienic.

Autor: propertydesign.pl 04 maja 2015 14:16

Kameralny biurowiec z unikalną architekturą powstaje przy ulicy Staromiejskiej 13a w Katowicach. Inwestycja zlokalizowana jest w miejscu dawnego Młyna Parowego w Katowicach, przy ulicy Staromiejskiej 13a. Historia budynku sięga 1890 roku, wtedy rozpoczęły się prace projektowe nad Młynem Parowym. Działalność młyna trwała aż do lat 30. XX wieku. Po II wojnie światowej budynek pełnił funkcje magazynowe. Teraz zostanie zrewitalizowany. Inwestorem obiektu jest CH Estates. Bogata historia miejsca zainspirowała inwestora do stworzenia enklawy w samym centrum miasta. Obiekt swoją architekturą będzie nawiązywał do swojej historycznej funkcji.

Po przeprowadzeniu prac budowlanych powstanie kameralny, pięciokondygnacyjny budynek biurowy o powierzchni użytkowej ok. 2 tys. mkw.

Staromiejska 13a swoją specyfiką wpisuje się w obraz budynku przyjaznego środowisku, stworzonego zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa. Zgodnie z klasyfikacją biurową obiekt będzie odpowiadał klasie A. Dodatkowo, budynek został zaprojektowany zgodnie z wymogami LEED.

Przebudowa obejmie również teren sąsiadujący z kamienicą – podwórze, przejście prowadzące do budynku i elewacje okolicznych kamienic.

Za projekt architektoniczny budynku Staromiejska 13a odpowiada arch. Adrian Kopczyk. Wykonawcą praca jest Pro-Invest SA.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych