PARTNER PORTALU

Na mieszkaniu można dobrze zarobić

Zakup mieszkania z myślą o wynajmie to wciąż najpewniejsze rozwiązanie, aby ulokować nadwyżkę kapitału. Odpowiednio zaplanowana inwestycja może być alternatywą dla lokaty bankowej i pomoże chronić majątek.

Autor: housemarket.pl 23 marca 2018 12:14

Biorąc pod uwagę całe spektrum branży nieruchomości, jest mnóstwo powodów, dla których kupujemy mieszkania. Klienci decydują się na zmianę lokum, kiedy rozpoczynają nowy etap w życiu, czyli zakładają rodzinę, przeprowadzają się do innego miasta, czy po prostu chcą spełnić swoje marzenia o własnym M. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że coraz więcej mieszkań klienci na rynku kupują inwestycyjnie.

Oznacza to, że osoba posiadająca nadwyżkę kapitału, nabywa lokal, a następnie go wynajmuje. Dzięki temu lokuje oszczędności w podmiot, który nie straci na wartości, a będzie niezmiennie atrakcyjny. Rentowność takiej inwestycji na rynku nieruchomości jest wielce prawdopodobna, a długoterminowy wynajem może zapewnić, w zależności od lokalizacji oraz wielu innych czynników, stopę zwrotu 4-5 procent w skali roku. Dla porównania, lokaty bankowe, to oprocentowanie 2-3 procent.

Zainteresowaniem klientów inwestycyjnych cieszą się nie tylko kameralne lokale blisko centrum Poznania. Oczywiście nadal mają wzięcie, ale rynek nieruchomości podpowiada, że chętni na wynajmowanie są też w innych miejscach. Doskonale to ilustruje przykład podpoznańskiej Dąbrówki, w gminie Dopiewo, gdzie inwestycje Leśna Polana i Osada Leśna rozwija Linea Deweloper.

- Od ponad 15 lat działamy na rynku nieruchomości i wybudowaliśmy ponad 1000 mieszkań, w tym oczywiście na przedmieściach. Jesteśmy znani z inwestycji w Dąbrówce w powiecie poznańskim. Klienci zwykle decydują się na zakup własnego M, ale niektórzy pytają o to, czy można wynajmować mieszkanie - mówi Adam Wędrychowicz z firmy Linea.

Jak zaznacza przedstawiciel dewelopera, to czytelny sygnał dla klientów inwestycyjnych, ponieważ będą mieć komu udostępnić lokum.

- Zapotrzebowanie jest stosunkowo duże, a najczęściej dotyczy dwupoziomowych mieszkań w zabudowie szeregowej, z ogrodem - zaznacza Adam Wędrychowicz.

Ponadto możliwe jest wykończenie „pod klucz”. Warto pamiętać o tym, że klient indywidualny musi zapłacić 23 procent podatku VAT. W przypadku zlecenia usługi wykończenia deweloperowi, podatek wynosi 8 procent. To oszczędność czasu i pieniędzy, co dla klienta inwestycyjnego stanowi priorytet.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych