PARTNER PORTALU

Na osiedlu Idea powstaje budynek inspirowany sztuką street artu

Rozpoczęła się sprzedaż kolejnych 27 lokali w ramach inspirowanego sztuką osiedla Idea w Gdańsku, zlokalizowanego w centralnej części Trójmiasta. W ramach nowego etapu powstaje budynek inspirowany sztuką street artu.

Autor: HouseMarket.pl 14 maja 2018 11:19

Powstający budynek zlokalizowany będzie w bliskim sąsiedztwie nowoczesnych biurowców: Arkońska Business Park oraz Olivia Business Centre czy kompleksu biurowego Alchemia. Przestrzenie wspólne inwestycji są współtworzone przez trójmiejskich malarzy, grafików, fotografów i rzeźbiarzy.

- Idea to unikatowy projekt na skalę ogólnopolską. Współtworzenie osiedla przez uznanych trójmiejskich artystów pozwala na wykreowanie ciekawej i inspirującej przestrzeni miejskiej. Cieszymy się więc tym bardziej, że przemyślana architektura i niebanalny pomysł na osiedle został doceniony przez szerszą grupę odbiorców, czego konsekwencją była wygrana w plebiscycie na najciekawszą inwestycję mieszkaniową 2017 roku - mówi Ewa Nowicka, dyrektor sprzedaży w firmie Euro Styl (grupa Dom Development).

Na terenie inwestycji powstaje inspirowany uliczną sztuką 6-piętrowy budynek B7 liczący 27 mieszkań, który razem z budynkiem B6 tworzyć będzie nowoczesną bryłę połączoną wspólną halą garażową. Budynki usytuowane są w taki sposób, aby tworzyły osie widokowe. Autorem projektu są pracownie Degutis Studio Architektury oraz Rayss Szymański Architekci.

Przyszli mieszkańcy tej części osiedla będą mogli wybrać przestronne i funkcjonalne mieszkania o zróżnicowanej powierzchni. Struktura mieszkań 3 i 4 pokojowych waha się od 67,98 mkw. do 102,87 mkw. Ceny mieszkań kształtują się od 8 tys. zł/ mkw. do 9 700 zł/ mkw. Mieszkania parterowe w budynku B7 posiadać będą ogródki.

W ofercie znajdzie się również 27 pomieszczeń na jednoślady oraz 22 miejsca parkingowe w podziemnej hali garażowej i 18 miejsc w hali garażowej wolnostojącej. Cena pojedynczego standardowego miejsca postojowego w garażu podziemnym to koszt 30 tys. zł natomiast w hali garażowej wolnostojącej to koszt 25 tys. zł. Na terenie inwestycji znajdować się będą również miejsca parkingowe naziemne w cenie 15 tys. zł.

Dla osób lubiących rekreację, na terenie inwestycji przewidziano specjalne miejsca na rowery oraz 2 funkcjonalne place zabaw dla najmłodszych, które otoczone będą ciekawie zaprojektowanymi częściami wspólnymi osiedla wzbogaconymi o elementy sztuki i zieleń.

Lokalizacja osiedla gwarantuje dotarcie do wszelkich atrakcji piechotą oraz szybkie poruszanie się po aglomeracji na osi Gdańsk-Sopot-Gdynia, a także sprawne dotarcie do obwodnicy Trójmiasta. W pobliżu inwestycji znajduje się dworzec PKP, SKM Gdańsk Oliwa oraz liczne przystanki autobusowe, w tym dwie pętle autobusowe. Sąsiedztwo osiedla, oprócz terenów zielonych, m.in. pasa nadmorskiego oraz Parku Oliwskiego, ma również charakter biznesowy. W pobliżu osiedla - mieszczą się również ośrodki oświatowe (m.in. Uniwersytet Gdański oraz przedszkola i szkoły) i rekreacyjno–sportowe (stadion UG, Hala Olivia). Niedaleko znajdują się centra handlowe, takie jak Alfa Centrum czy Galeria Przymorze.

Termin przekazania budowanych lokali to III kwartał 2019 roku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych