PARTNER PORTALU

Nakazowe remonty na bydgoskich kamienicach

Rozpoczęły się remonty nakazowe na ul. Dworcowej. W ostatnich dniach rusztowania stanęły przy budynkach z numerami 12 i 33.

Autor: HouseMarket.pl 01 kwietnia 2016 16:40

Powiatowy inspektor nadzoru budowlanego w ubiegłym roku wydał 10 nakazów remontu, które dotyczą ul. Dworcowej. Postępowania zostały wszczęte wobec obiektów z numerami : 10, 12, 15, 17, 33,  40,  49, 60, 87, 89. W ubiegłym roku odnowiono elewację pierwszego budynku na numerem 89, który kończy zabudowę przy ul. Dworcowej i sąsiaduje z nowym gmachem dworca kolejowego. Teraz rozpoczęły się prace przy kolejnych budynkach na centralnym odcinku ulicy.

Remontowane są elewacje w kamienicach z numerami 12 i 33. Pierwsza kamienica pochodzi z 1909 roku. Jej pierwszym właścicielem był Otto Pfferkorn, założyciel Bydgoskiej Fabryki Mebli. Z kolei w budynek z numerem 33 pochodzi z 1891 roku. Wyróżnia się neorenesansową elewacją. Zaprojektował go  uznany  architekt związany przez wiele lat z Bydgoszczą, Fritz Weidner.

Jak informuje bydgoski ratusz, w rewitalizację ulicy Dworcowej oraz jej otoczenia miasto oraz inne  podmioty publiczne zainwestowały blisko 300 mln złotych. Ważne dla wizerunku ulicy jest uzupełnienie tych inwestycji także przez poprawę wyglądu prywatnych nieruchomości.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych